Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Уродженці Сумщини увійшли до збірної з біатлону

174

Менше двох тижнів залишається до початку старту підготовки біатлоністів до сезону 2022/23. У зв’язку з війною фінансування біатлону в Україні значно зменшене, тож тепер до складу основної команди включено лише дванадцять спортсменів – по шість чоловіків і жінок.

Великі зміни трапилися і у тренерському складі. З жіночою збірною більше не буде працювати Урош ВЕЛЕПЕЦЬ – він посилив тренерський склад збірної Німеччини. А новим наставником жіночої збірної призначено українського фахівця Олександа КРАВЧЕНКА. Йому допомагатимуть сумчанин Олександр БІЛАНЕНКО та Олег МЕРКУШИН. До речі, Велепець тепер не буде й особистим тренером випускниці СумДУ Юлії ДЖИМИ – вона буде готуватися до сезону разом з командою. Крім Джими, до основного складу жіночої команди А для централізованої підготовки до сезону також увійшли Олена БІЛОСЮК, Дар’я БЛАШКО, Ірина ПЕТРЕНКО, уродженка Сумщини Анастасія МЕРКУШИНА та уродженка Хотіні Сумського району Юлія ЖУРАВОК. Сподіваємося, що вона гідно замінить у складі збірної сестер Валентину та Віту СЕМЕРЕНКО, які цього сезону залишилися поза національною командою, хоча й виконали нормативи потрапляння до збірної. Cтарший тренер жіночої збірної Олександр Кравченко так прокоментував цю ситуацію: “Поки не можу сказати чогось певного. Згідно з результатами минулого сезону, зарплату по лінії міністерства вони не заробили, але критерії потрапляння до збірної команди виконали. Тому в списках збірної вони будуть, а чи продовжать кар’єру – вирішувати їм”.

У чоловічої збірної тренерський склад залишається без змін: Юрай САНІТРА продовжить тренувати команду. Щодо спортсменів, то тут твердо можна говорити про п’ятьох біатлоністів: Дмитро ПІДРУЧНИЙ, представники Сумщини Антон ДУДЧЕНКО, який народився у Вирах Сумського району, Богдан ЦИМБАЛ з Сум, Артем ПРИМА, Тарас ЛЕСЮК. Шосте місце поки що залишається вакантним, вибір буде зроблено, швидше за все, між Денисом НАСИКО з Глухова та Артемом ТИЩЕНКОМ, який народився у селищі Миколаївка Сумського району, а нині представляє Чернігів.