Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

УНП за те, щоб усі вояки побраталися: Червоної армії, УПА і воїни Третього Рейху

126

«День початку Великої Вітчизняної війни має стати не днем розбрату і провокацій, а днем вияву поваги до всіх солдатів, які пройшли шляхами найбільш жахливої за всю історію війни», – переконаний голова Сумської обласної організації УНП Сергій БУТКО.
Він наголошує, що «вияви мужності і, відваги, а подекуди гуманізму і милосердя до мирного населення були притаманні воїнам по різні сторони барикад, а не лише радянським військовим, про що нам неодноразово наголошували. І це при тому, що всі вони стали заручниками двох тоталітарних режимів – сталінського і гітлерівського».
Партієць переконаний, що «сьогодні членам деяких українських ветеранських організацій варто замислитись, а можливо переступити через свої амбіції і принципи і знайти в собі мужність протягнути руку своїм недавнім ворогам – воякам Третього Рейху».
Німецький уряд знайшов в собі сили визнати свої злочини часів Другої світової і запрошує колишніх радянських солдат до себе в країну, зауважує Сергій БУТКО, а ми ще навіть уявити не можемо, щоб запросити до себе того, хто воював на українській землі на боці німецької армії або взагалі стояв теж насмерть під Сумами чи Конотопом. «Вже зовсім обмаль часу залишається і для того, аби нарешті солдати Червоної Армії та Української Повстанської Армії зробили кроки на зустріч один одному. Можливо саме вони надихнуть і українське суспільство до злагоди і примирення. І це було б дуже символічно: те, що не можуть зробити політики – зроблять колишні солдати», – твердить представник УНП.
«Вже давно настав час не розкидати каміння, а збирати його. А то мине ще якийсь час, і протягувати руки буде вже просто нікому», – повідомляє прес–служба обласної організації УНП з посиланням на лідера організації Сергія Бутка.