Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Унікальний дорожній знак продали на аукціоні задля підтримки ЗСУ

948

Легендарний дорожній знак з напрямком для російських військових, який створили на третій день війни («На*уй, знову на*уй, у росію на*уй») та встановили на Сумщині, проданий за 631,5 тис. грн ($21 тис.) при стартовій ціні 50 тис. грн ($1,5 тис.).

На дороговказі є сліди від куль. Новий власник знака зможе встановити його в межах свого домогосподарства або в іншому місці (крім доріг загального користування).

2 червня відбувся перший благодійний онлайн-аукціон «Укравтодору» на «Прозорро.Продажі». Як повідомляє «Укравтодор», впродовж години зареєстровані учасники конкурували за можливість стати власником унікального знаку.

У цього дороговказу цікава історія виникнення. Щойно російські війська почали широкомасштабний наступ та стало зрозуміло, що навігація у них застаріла, «Укравтодор» дав вказівку в областях демонтувати чи замальовувати знаки із назвами населених пунктів. Діяти потрібно було швидко. 26 лютого укравтодоровці звернулися по допомогу до всіх українців, щоб вони робили демонтаж у своїх населених пунктах. А на противагу створили універсальний вказівник для окупантів, який в деяких областях встановили навіть дорожники та комунальники.

Аукціон відбувався онлайн, тому участь у ньому можна було взяти з будь-якої точки світу

У благодійному аукціоні виявили бажання взяти участь 29 учасників. Продовж 3 раундів аукціону ціна лота зросла у 12,6 раза. Гроші з продажу будуть перераховані на спеціальний рахунок Національного банку України на потреби ЗСУ.

Якщо з якихось причин переможець аукціону відмовиться сплатити запропоновану раніше суму, право викупити знак перейде до наступного учасника. Інформація про учасників аукціону, а також підтвердження оплати за лот будуть опубліковані на сайті «Прозорро.Продажі».

Нагадаємо, за підсумками благодійних аукціонів, які «Прозорро.Продажі» запустили у березні 2022 року, вдалося зібрати та скерувати на допомогу ЗСУ та гуманітарні потреби понад 5 млн грн.

Ірина Власова
Панорама №14-2022