Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Українські гандболістки в Сумах ледь не обіграли Олімпійських чемпіонок

233

Українська гандбольна збірна України ледь не створила сенсацію у відбірковому матчі до Євро-2022. Матч проходив 10 жовтня у Сумах в Манежі СумДУ при чудовій підтримці більше тисячі вболівальників.

Гандболістки збірної Франції лише два місяці тому здобули Олімпійське «золото», тож приїхали до України в ролі беззаперечних фавориток. Напередодні француженки розгромили вдома збірну Чехії. Одним словом, збірна Франції сьогодні – найсильніша команда світу. Тож мало хто з глядачів сподівався на успішний виступ українських дівчат. Попри навіть те, що наша молода збірна кілька днів тому обіграла на виїзді бронзових призерок ЧС – збірну Хорватії: 23-22.

Француженки жваво розпочали, швидко рухали м’яч, і незабаром вели в чотири пункти. Українські гандболістки першу половину тайму багато помилялися в передачах, втрачали м’яч при розіграші, воротар не виручав, на відміну від французької колеги. У ці хвилини суперниці переважали нашу збірну за всіма параметрами. Але у другій половині тайму наші дівчата додали у швидкості, пару сейвів зробила наш кіпер, пару помилок суперниць, кілька чудових розіграшів і кидків – і рахунок у кінці тайму лише 15-16.

На початку другого тайму стало ясно, що француженки – також люди і можуть помилятися. Чудово грала в ці хвилини в воротах Марія Гладун. І головне – наші дівчата стали швидко рухати м’яч і розігрувати швидкі комбінації. В результаті на табло в середині другого тайму світився сенсаційний результат 24-22 на користь України.

Проте, у французької збірної теж знайшлась своя героїня – кіпер потягнула кілька «мертвих» м’ячів, і наші грачині, здається, втратили впевненість. З трибун склалося враження, що наша молода команда злякалася сама себе і сенсаційного результату. Кілька невдалих кидків і втрат м’яча завершилися швидкісними відривами, і за пару хвилин рахунок уже був 28-25.

Трибуни проводили нашу збірну бурхливими аплодисментами. Наразі з такою грою збірна України зберігає гарні шанси на вихід у фінальну частину Євро-22.

Фото Кіріл Рубан