Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У сумському ТЮГу драматична прем’єра

267

У сумському обласному академічному театрі для дітей та юнацтва відбулася прем’єра драми “Дай дорогу наступному дню” за кіносценарієм Віньї Дельмар. Хвилююча, пронизлива історія, що розповідає про сімейні стосунки, щиру подружню любов та складні взаємини батьків і дітей. Люсі та Барклей Купери прожили душа в душу півстоліття. Щохвилини дбаючи про своїх дітей, вони вірили, що все роблять правильно, не чекали особливої подяки і сподівалися, що безхмарним життя буде завжди. Та одного дня добробут великої родини похитнувся, батьки і діти опинилися в ситуації, що вимагає рішень і вчинків. Ось тут і настав “момент істини”, коли кожен член родини показав своє справжнє обличчя…

У виставі зайнята майже уся трупа театру, а для Вадима ШЕРСТЮКА ця вистава є дебютом у якості режисера драми на сцені ТЮГу. Але сумські театрали вже знайомі з режисерською роботою митця – минулого року він поставив виставу-концерт Love is love, яка і досі збирає овації глядача. «Я раніше ставив вистави не на професійній сцені, і я дуже вдячний керівництву театру і моїм колегам-акторам, що повірили у мене і зголосилися втілити у життя мій задум, – розповідає режисер. – Мені було і складно, і не складно працювати над цим матеріалом. Мене колись, вибачте за сленг, торкнув цей матеріал, і я носив його десь там в закутках душі і думок. А у березні 2022 р. я допомагав своїй дружині вивозити з оточених Сум членів єврейської громади. Тоді сцени з п’єси знову стали оживати у моїй голові. Деякий час я був далеко від рідного міста, але кожен день прокидався лише з однією думкою – хочу додому. Аби якось зайняти себе, я почав перекладати сценарій українською мовою. Потім, повернувшись у місто, запропонував у театрі цей матеріал. А тут ще й нагода виявилася – 50-річчя на сцені народного артиста України Володимира ХОРУНЖОГО. Ми почали репетиції…».

Для підкреслення гостроти пристрастей і для найбільш повної передачі свого задуму, режисер використовує сценографію, музику, хореографію. Глядач з зали ніби підглядає в шпаринку за собою ж: за своїми стосунками з батьками і дітьми; за тим, що насправді керує нашим життям – почуття чи обов’язки; за тим, до чого може призвести надмірна любов чи її відсутність. «У нашій виставі немає чіткого розуміння, що батьки або діти погані, – каже режисер. – Я намагався показати, що усе в житті взаємозалежне. Що неправильні вчинки можуть робити як батьки, так і діти. Адже у будь-яких стосунках є дві сторони, і у стосунках батьки-діти так само».

24 і 27 березня о 17-00 у ТЮГу знову грають виставу «Дай дорогу наступному дню»

Розповідаючи про роботу над виставою, не завжди потрібно показувати усі тонкощі і нюанси закулісся. А от відзначити тих, завдяки кому стало можливим втілення цього матеріалу на сумській сцені, вважаємо, обов’язковим. Це директор сумського ТЮГу, заслужений діяч мистецтв України Микола Михайлович ЮДІН. Саме він повірив і у молодого режисера, і в матеріал, і саме завдяки його сприянню і підтримці глядач може насолоджуватися виставою.

Режисер-постановник вистави Вадим Шерстюк сподівається, що їхня праця змусить глядача замислитися над родинними стосунками і над тим, а чи все ми у житті робимо правильно. А чи впоралися з цим режисер і актори – покаже глядач і час.