Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумському обласному онкодиспансері встановили лінійний прискорювач

146
До Сум прибуло дороговартісне обладнання. Це – перший в регіоні лінійний прискорювач. Його вартість – 60 млн грн, ще 10 млн грн пішло на облаштування для його встановлення.

За словами директора Сумського обласного онкологічного диспансеру Володимира Шевченка, лінійний прискорювач, який встановлять у закладі, це апарат сьомого покоління, що мають лише сучасні клініки Києва, Харкова та інших великих обласних центрів.

«Ми сприймаємо встановлення обладнання як потужний медичний прорив. Але потрібен час для його налаштування, яке розпочнеться з 10 січня, і підготовку шести спеціалістів. Наразі ці процеси тривають», – зазначив керівник онкодиспансеру.

За його словами першого пацієнта, за сприятливих умов, планують пролікувати вже цієї весни. Також у планах придбати ще один, менш потужний прискорювач. Володимир Шевченко подякував за реалізацію надважливої справи голові обласної ради Віктору Федорченку, народним та обласним депутатам, благодійникам, обласній владі та колективу онкодиспансеру.

«У поточному році ми пролікували понад 10 тисяч пацієнтів. Тож встановити таку апаратуру вдалося і завдяки професіоналізму наших лікарів. Для нас дуже важливо надавати якісну допомогу, тому ми продовжимо працювати у цьому напрямку, але вже на більш сучасному обладнанні», – сказав Володимир Шевченко.

Загальна вартість лінійного прискорювача становить 60 млн грн. 50 із них – кошти онкодиспансеру, 8 млн – кошти державного бюджету, ще по 1 млн грн надійшли в область завдячуючи народним депутатам Тетяні Скрипці та Миколі Задорожньому.

Але поряд із самим апаратом дуже великий об’єм робіт по його облаштуванню: встановлення спеціальних дверей у бункері, ремонт приміщень, демонтаж старого обладнання та будівель на території закладу тощо. На це, за словами голови обласної ради Віктора Федорченка, витрачено вже 9 млн грн з Благодійного фонду «Здоров’я Сумщини», який очолює депутат обласної ради, голова обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова.

Завідуючий блоком дистанційної променевої терапії відділення променевої терапії №2 Олексій Колпаков розповів, що новий апарат – це високоенергетичний лінійний прискорювач, який дозволить на найвищому рівні проводити променеву терапію для онкологічних хворих. За добу він зможе обслуговувати приблизно 50-60 людей. «В області на даний час це єдиний високоточний апарат. Він абсолютно безпечний для навколишнього середовища. Опромінювання відбувається тільки на уражену ділянку із захистом здорової тканини. Разом з ним буде монтуватися сучасний комп’ютерний томограф, оскільки ці апарати працюють у тандемі. Головне – зроблено перший крок», – певен лікар.