Втілення програми «Безпечне місто. Охорона» влада Сумської міської територіальної громади розпочала ще у 2021 р. Нині ж почали говорити про її продовження.
“Проєкт «Безпечне місто. Охорона» складається з трьох етапів, – повідомив під час брифінгу начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій ДРОЗДЕНКО. – Перші два вже виконані. Йдемо далі”.
Сьогодні у місті налічують 154 камери відеоспостереження, три з яких роботизовані. Встановлені вони у найбільш людних місцях та на найбільш небезпечних перехрестях міста. Слідкувати за обстановкою у місті за їхньою допомогою можуть представники Національної поліції, Патрульної поліції та працівники СБУ.
“У 2021 році, коли програму тільки почали реалізовувати, – продовжив посадовець, – на перший її етап було спрямовано 3,1 млн грн. Він був успішно реалізований, тоді камери відеоспостереження були встановлені на в’їзді та виїзді в місто Суми”.
Понад 150 камер відеонагляду фіксують рух автодорогами Сум
У 2022 році робота над програмою продовжилася, на неї з бюджету Сумської МТГ було виділено 11,5 млн грн. За ці кошти тоді були встановлені камери відеоспостереження саме на автошляхах міста. Обладнали пристроями спостереження основні перехрестя, основні мости та другорядні в’їзди та виїзди з міста. Особливістю другого етапу стало встановлення у Сумах трьох рухомих камер, які орієнтуються у просторі, автоматично розпізнають автівки, передають марку, колір, модель і скріншот лобового скла. На другому ж етапі було встановлене програмне забезпечення CaMaр, яке з’єднало камери в мережу, і обладнано 4 робочих місця для операторів, які мають вести контроль за роботою камер. Тобто, по одному робочому місцю у кожній із структур, які мають доступ до цих записів, а саме – виконавчий комітет Сумської міської ради, Служба безпеки, Національна поліція і Патрульна поліція.
На третьому етапі буде ще 80 оглядових камер, 113 для розпізнавання знаків, а також комплекси для розпізнавання облич. Цей етап планується до реалізації вже наступного 2024 року і має зайняти, за словами пана Дрозденка, приблизно 3-4 місяці. До програми “Безпечне місто” Сумська МВА вирішила долучити й бізнес-спільноту міста. Отже, планується, що представники великих торговельних майданчиків Сум, поки що це ТЦ “Мануфактура”, “Лавина”, “Епіцентр”, “МОСТ” після погодження з представниками влади за власні кошти купуватимуть відповідні або аналогічні камери, встановлюватимуть їх на своїх ТЦ і матимуть обмежений доступ до загальноміської системи відеоспостереження.
Альона Касаткіна, Панорама, №1-2024