Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумській ОВА розповіли, як будуть відновлювати область

300

Стратегію відновлення та розвитку економіки Сумської області – план спільних дій, в основі якого – ідеї, рекомендації, побажання та пропозиції мешканців і керівників громад, військових, бізнесу, аграрного сектору, промисловості, презентували голова СОВА Дмитро Живицький і перший заступник керівника Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО

Як зазначив Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, це “польовий” документ, який писався не теоретиками, а людьми, які живуть і працюють на Сумщині, обговорювався з експертами європейського рівня.

Для її розробки знадобилося близько двох місяців. Попередня Стратегія розвитку Сумщини була розрахована на період 2021-2027 роки, але військова агресія росії звела нанівець все, що планувалося.

Стратегія складається з трьох основних пунктів: сценаріїв розвитку області, стратегічного бачення і каталогу проєктних ідей, що буде реалізовуватися територіальними громадами області за підтримки центральних органів державної влади та міжнародних партнерів. У ньому – 47 ініціатив на 85 млрд грн.

“Ми прописали варіанти, як буде жити і працювати Сумщина, якщо війна закінчиться до кінця року, через рік, або ж буде затяжною”, – зазначив Дмитро Живицький.

Сумщина має найбільший кордон з росією, отже метою Стратегії є формування нових підходів та сценаріїв розвитку територій, створення сучасної філософії життя в прикордонні. Документ враховує ключові загрози та власні унікальні можливості, щоб не тільки відновити втрачений потенціал, а й примножити здобутки. Найперше, чому приділяється увага – безпека: укріплення кордонів, підтримка військових, енергетична незалежність та інше. Другий аспект – розвиток економіки: промисловий комплекс, аграрний сектор і економічні інновації.

“Ми не сприймаємо підхід, при якому Сумщина буде просто прикордонною територією і буфером між агресором та стабільними, захищеними регіонами центральної і західної України. Ми вважаємо, що Сумщина має свої ресурси, потенціал, безпекові можливості, щоб саме на цій території організовувати життєдіяльність громад і говорити про перспективи розвитку – щоб сюди поверталися молоді люди з родинами. Сумщина як територія, повинна мати свої перспективи в економічному, соціальному та безпековому сенсі. Саме про це наша стратегія. І ми будемо про це говорити з урядом: які необхідні ресурси, підтримка, щоб Сумщина знайшла себе в нових геополітичних і військових обставинах”, – вважає перший заступник керівника Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО. Процес реалізації проєктів координуватиме Агенція регіонального розвитку

фото Сумської ОВА