Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумській області прагнуть максимально відновити очне навчання у школах і дитсадках

361

Під час засідання комісії з питань готовності закладів освіти Сумської області до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу під головуванням керівника військової адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО обговорювалися результати обстеження захисних споруд цивільного захисту закладів освіти та можливість використання їх учасниками освітнього процесу; організацію освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році; організацію освітнього процесу впродовж навчального року у дошкільних закладах.

Минуло трохи більше місяця від початку навчального року 22-23. Як ми повідомляли раніше, обласні заклади освіти працюють за змішаною схемою: і дистанційно, і у приміщеннях навчальних закладів.

Нагадаємо, на початок навчального року у області нараховувалося лише 44 укриття в закладах освіти, які були повністю готові до використання за призначенням. Позитивні висновки тоді отримали й 107 споруд подвійного призначення і найпростіших укриттів.

Станом на 10 жовтня ситуація з захисними спорудами дещо змінилася, а от настрої батьків майже ні.

За місяць від початку навчального року ще 70 укриттів отримали позитивні висновки, з яких 47 розташовані у школах, а 22 – у дитячих садочках.

На обласній комісії рекомендували закладам освіти, де є погоджені усіма інстанціями укритті, перейти з дистанційної на змішану форму навчання. Діти, які нікуди не виїхали і знаходяться у громадах, можуть відвідувати школи, садочки офлайн, інші – онлайн.

«На жаль, не облаштовуються укриття і не розглядаються інші можливості, щоби організувати навчання за змішаною формою у Чупахівській селищній, Комишанській та Коровинській сільських територіальних громадах. Ми готові допомагати у розв’язанні проблемних питань. На умовах співфінансування розглядаємо можливість придбання шкільних автобусів, аби організувати підвіз дітей до закладів освіти з укриттями», – сказав Дмитро Живицький.

Наразі навчання за очною та змішаною формою проводиться у 113 садочках, 155 школах, 16 закладах професійно-технічної освіти, та 16 – фахової передвищої та вищої освіти області.

Зранку 10 жовтня ворог здійснив масові атаки на міста України. З огляду на це,