Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У сумських артилеристів свято

397

27 артилерійська бригада імені кошового отамана Петра Калнишевського, що базується у м. Суми, відзначила свій день народження. 14 років тому бригаду створили, 8 з них – вона стоїть на передовій війни за незалежність України.

Бойова частина має славну бойову історію. А завдяки повсякденній самовідданій праці, наполегливості, високій майстерності та професіоналізму особового складу вона стала однією з кращих серед формувань Збройних Сил України. Бригада подолала досить нелегкий та героїчний шлях від моменту її створення.
Артилерійська бригада формувалась на базі Військового інституту ракетних військ і артилерії імені Б.Хмельницького. Основним зразком озброєння бойових підрозділів бригади стала реактивна система залпового вогню “Ураган” – один з найпотужніших сучасних зразків артилерійських систем. Вже з початку 2014 року особовий склад бригади неодноразово виконував завдання в зоні проведення АТО/ООС.

Вже восьмий рік неоголошеної війни та третій місяць повномасштабного вторгнення РФ на територію України, а наші підрозділи продовжують виконувати поставленні завдання, щодо захисту держави.

Здобутий величезний досвід дає змогу гідно виконувати поставлені завдання, завдяки чому віра в Перемогу та мирне життя не згасає. За сумлінне виконання службових обов’язків військовослужбовці бригади неодноразово заохочувались державним, відомчими та іншими нагородами.

Бійцям 27 реактивної артилерійської бригади довелося пройти той страшний бойовий шлях, на якому були і загибель побратимів, і втрата своїх територій, і техніки. Нам болить, коли згадуємо запеклі кровопролитні бої, коли потужні залпи «Ураганів» наводили страх на ворога, який несамовито й підло розстрілював наших бійців. З початком воєнних дій 2014 року 45 військовослужбовці бригади вже ніколи не повернуться до рідних домівок.

Сьогодні підрозділи, ніби мурашники, живуть за своїми чітко прописаними правилами. І солдати, і офіцери повсякчас зайняті повсякденними справами, придивившись до яких, стає зрозуміло, що вони – єдиний механізм, що діє злагоджено і максимально точно. А як же інакше, адже в них на озброєнні системи залпового вогню «Ураган».
Та попри все, техніка без людей – просто залізяччя. Саме військові, які так легко керують потужною зброєю, і становлять основу української армії. Тут служать і старші за віком, і зовсім ще юні. Але в майстерності та професіоналізмі їм немає рівних. Бойовий досвід, навчання й підготовка за всі роки існування військової частини дають вагомий результат тепер, адже кожна дрібниця може знадобитися під час бою, а то й врятувати життя, як військових, так і мирних жителів.

З кожним днем відчуття гордості за наших військових, які впевнено утримують ворога, даючи достойну відсіч на лінії зіткнення дає не аби яку силу і віру в найшвидшу Перемогу.

Особовий склад підрозділів завжди готовий за першої необхідності дуже швидко зайняти визначені позиції і прицільно вразити ворожі цілі.
«Легкі» маневри важкої військової техніки, точні розрахунки навідників, а також ведення бойових дій справляють, мушу зізнатися, сильне враження. Бойовий рубіж… Залп – і ворогу, куди прилетіли снаряди, точно було непереливки.

Серед особового складу, на жаль, є загиблі. Вічна шана і спокій кожному загиблому бійцю, які віддали найдорожче за мир в Україні – своє життя.
Глибока вдячність і співчуття родинам загиблих. Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку

Найкращим вітанням для кожного “Бога війни” стане мир на усій нашій землі. Чекаємо на повернення усіх вас додому, воїни!