Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах знижується захворюваність на коронавірус

456

М. Суми поки що залишається лідером з захворюваності на COVID-19 у Сумській області

Під час апаратної наради при сумському міському голові начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що у обласному центрі ситуація з захворюваністю на ковід дещо стабілізувалася: загальна кількість нових інфікованих зменшилася на 23,7% і склала 1 013 осіб (на минулому тижні – 1 328). Серед них – 34 дитини і 54 медпрацівника. Померли 37 сумчан (тижнем раніше – 25).

Разом зі зниженням захворюваності впала і потреба у кисні, і, за словами чиновниці, сьогодні у місті немає проблем з забезпеченням киснем тих, хто цього потребує. У міських медичних закладах для хворих на COVID-19 дорослих є 26 вільних ліжок (всі забезпечені киснем), для дітей – 73 (з киснем – 62).

Щодо прогнозів по переходу у іншу карантинну зону Олена Чумаченко обережна: «З п’яти індикаторних показників Сумська область мала перевищення по трьох. Для того щоб вийти з червоного рівня, ми повинні мати позитивну динаміку по них протягом п’яти днів. На сьогодні маємо зниження лише по одному: це завантаженість ліжок із киснем, і знизився він поки що лише протягом останнього дня».

Що стосується вакцинації, то станом на ранок понеділка у Сумській області було вакциновано 16 232 людини. За останній тиждень було вакциновано лише 1 748 жителів області – це четвертий з кінця показник по Україні. За словами Галини ХОМЕТА, регіонального координатора з питань вакцинації в області, зараз щеплення маломобільних груп здійснюються китайською вакциною CoronaVac на дому. Від понеділка у області має розпочатися вакцинація організованих колективів прикордонників і служби ДСНС німецько-американською вакциною Pfizer-BioNTech, але поки вакцина у область не надійшла.

Наразі щеплять пацієнтів вікової групи 80+, але вже з середи має розпочатися вакцинація пацієнтів 60+, які виявили таке бажання.