Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах зі школи вигнали орендарів

432

Коммунальний заклад школа №30 у Сумах розширюється. Вона займе приміщення, які до цього здавалося в оренду. Депутати міськради прийняли рішення переселити одного з орендарів – центр професійного розвитку педагогічних працівників. На черзі також і бібліотека.

Початкова школа №30 має два корпуси – на вулиці Рибалка та Івана Сірка. В оренді була частина приміщень на Івана Сірка. Два верхні поверхи займає центр професійного розвитку педагогічних працівників.

За оренду центр платить мінімальні кошти, розповідає Суспільному.Суми директорка школи Лариса Сопіна: “Там кошти тільки за покриття комунальних послуг – тепло, вода, світло. Коли ми отримаємо ці приміщення в своє користування, то у нас буде можливість посадити три класи. Ви ж знаєте, що наша школа – це школа, яка працює в режимі з 8 до 19.00, школа повного дня, чому і попит такий великий на школу – можливості батькам залишати дитину на цілий день. За санітарним регламентом ми не маємо права початкові класи переводити на другу зміну”.

В міському центрі розвитку педагогічних працівників готуються до переїзду.

“Наше приміщення потребує ремонту, кошти, зрозуміло що, не будуть виділятися, тому що це не наше приміщення. Ремонт там зроблений, тому нам просто треба подивитися, як інтернет працює, тому що наразі ми зараз проводимо засідання професійних спільнот, до нас доєднуються педагогічні працівники в онлайн-режимі”, – розповіла директорка центру Вікторія Закорко.

Нове приміщення розташоване на вулиці Набережна річки Стрілка, 20. Раніше тут знаходилася жіноча консультація.

Методцентр займе весь двоповерховий будинок, планує переїхати сюди протягом місяця. Виділити саме цю будівлю вирішили депутати на сесії міськради 31 березня. Під час засідання говорили про те, що школа переповнена, а здача приміщень в освітніх закладах в оренду заборонена новими санітарним нормами.

“Біля школи знаходяться будинки, буквально за 30 метрів, а ми їх уже не включали в мікрорайон школи, бо вона не може охопити, хоч би забрать “Еспланаду” і початок Харківської. Державна служба якості освіти під час перевірки прописала нам всім: Незважаючи на те, що школа №30 перевантажена учнівським контингентом – 28-38 дітей в одному класі, – у приміщенні закладу освіти розміщуються інформаційно-методичний центр управління”, – розповіла начальниця управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко.

“Керівник закладу освіти не може відмовити батькам, діти яких там уже навчаються, тобто це братик або сестричка, то обов’язково беруть і меншу дитину на навчання в той же заклад освіти”, – розповіла директорка департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова.

Сумська школа №30 раніше була спеціалізованою, сюди набирали за конкурсом. Після відміни спеціалізації до школи мають брати за місцем проживання. За корпусом на Сірка закріплені будинки на вулицях Харківській та Сірка.

Наразі тут є ще один орендар – філія №15 міської бібліотеки. У приміщеннях, які вона займає, можна було б розмістити ще один клас з окремим входом. За словами Лариси Сопіної, для бібліотеки шукають приміщення в цьому ж мікрорайоні.

26 березня завідуюча бібліотекою Раїса Колечко написала пост у Facebook щодо планів міськради виселити бібліотеку і з закликом захистити бібліотеку.

За даними міської бібліотечної системи, бібліотека-філія №15 обслуговує 2300 читаців, фонд складає 18600 примірників книг та періодичних видань. Суспільне намагається отримати коментар завідувачки бібліотеки.

За інформацією начальниці міського відділу культури Наталії Цибульської, поки цю бібліотеку не виселяють.

1 квітня заступник міського голови Станіслав Поляков написав на своїй сторінці, що для бібліотеки знайшли приміщення за адресою вул. Сірка, 3. За цією адресою – дитяча поліклініка. Як написав Поляков, приміщення перебуває у підпорядкуванні управління охорони здоров’я Сумської міськради, має окремий вхід і площу 200 м кв. Наразі готується проект рішення сесії щодо переселення бібліотеки, написав він.

У приміщенні бібліотеки, як свідчить оголошення на дверях, розташовується приймальня депутата міської ради Дмитра Лантушенка (“Європейська Солідарність”).

Він сказав, що особисто не веде прийом у бібліотеці, а приймає листи від виборців. За словами Лантушенка, приймальня теж має виїхати, але поки не вирішено, куди саме.