Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах завершився міжнародний фестиваль “JazzBez” (Фото)

177

Неперевершеним завершальним акордом Міжнародного фестивалю джазової музики “JazzBez” став концерт україно-німецького етно-джазового бенду Lelеka. Його виступ – це одне із найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez.

Творчість молодих й талановитих музикантів це – сміливість в імпровізаціях, виконавський професіоналізм, помножені на неповторний український мелос, яким захоплюється весь світ, справили на сумчан магічне враження. Так, перша пісня концерту «Ой там на точку на базарі, жінки чоловіків продавали» у прочитанні бенду Lelеka є драматичним твором про втрату рідної близької людини й без ноток гумору, усмішки, як завжди виконують цей твір.

І в такому ключі пройшов увесь концерт, включаючи фінальну композицію “Колискову”, яка так була так доречна на тлі темної, непривітної сльоти. Гурт звертається до широковідомих народних пісень, які сміливо інтерпретуються й прадавні мелодії звучать надзвичайно зворушливо й зовсім не архаїчно.

Проект бенд Lelеka народився на початку 2016-го у Берліні. А вже у вересні 2017 року бенд отримав перемогу на легендарному фестивалі етнічної експериментальної музики Creole – Global Music Contest.

Найкраще про проект на церемонії нагородження Global Music Contest висловився представник Universal Music Group Бісе Акаме (Bisseh Akam?):
“Ми обрали цей гурт тому, що вони за допомогою оригінальної комбінації стилістичних засобів викликали у публіки неочікувану емоційну реакцію. Lel?ka різноманітна, щира, смілива та багатогранна. Співачка – прекрасний оповідач. Вона змогла дістати зі свого інструменту – голосу – дійсно все. Я люблю госпел(жанр духовної християнської музики), але ця музика має для мене тепер нове значення. Я б назвав це “український госпел.”

І справді, в основу музики, яку створюють ці молоді красиві люди, покладено відомі народні пісні з України, що вдало поєднується з сучасним європейським джазом.

Докладніше про хід фестивальних подій поговоримо в інтерв’ю з Ольгою КОВАЛЕВСЬКОЮ, яка другий рік поспіль займається його організацією.