Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах запустили лінійний прискорювач

539

У Сумському обласному онкодиспансері завершилися роботи з налаштування лінійного прискорювача іноземного виробництва та нового комп’ютерного томографа

Попри те, що сумарна вартість обладнання становить майже 80 млн грн, ще більш як 10 млн грн – супутні складові, з бюджету області на них не витрачено жодної копійки. Гроші збирали усім миром, як кажуть. 50 млн гривень заклад заробив самостійно за договорами із НСЗУ, 8 млн склала субвенція з державного бюджету. Паралельно гроші на облаштування приміщень збирали на рахунок благодійного фонду “Здоров’я Сумщини”, який створили ще у 2021 році на допомогу онкодиспансеру.

Директорка фонду Тетяна ЄВДОКИМОВА повідомила: “Ми працювали майже рік з аграріями, бізнесом заради того, аби разом зробити надважливу справу для області – запустити лінійний прискорювач. Майже 50 господарств відгукнулися на наші прохання і нам вдалося зібрати більш як 11 млн грн, які пішли на будівництво, бо обладнання й матеріали для цих бункерів дуже дороговартісні. Взагалі планувалося, що лінійний прискорювач запрацює в березні, але війна внесла свої корективи. Утім, Віктор Федорченко весь цей час разом з директором онкологічного диспансеру Володимиром Шевченком працював над тим, аби завершити справу. Були побоювання, що прискорювач не надійде в Україну, але все склалося вдало. За це Віктору Михайловичу велика подяка від усіх жителів області. Також як директор благодійного фонду, дякую і двом нашим народним депутатам, і обласним депутатам, і потужним бізнесменам, які вносили значні суми. Завдяки такій колективній праці ми змогли завершити велику справу”.

Відтепер онкохворі мешканці Сумської області зможуть проходити опромінення на лінійному прискорювачі безкоштовно

“Це – прорив для Сумської області. В Україні разом з приватними клініками трохи більше як 10 лінійних прискорювачів. У багатьох областях їх взагалі немає, – сказав директор онкодиспансеру Володимир ШЕВЧЕНКО. – За допомогою нового приладу ми зможемо надати допомогу близько 2 тисячам пацієнтів на рік”.

“З вводом лінійного прискорювача в експлуатацію підвищиться якість надання медичної допомоги онкохворим пацієнтам. Особливо якщо врахувати нинішню ситуацію з війною, коли зруйновані онкологічні центри у сусідніх областях – Харкові та Чернігові. Ми тепер зможемо надавати допомогу й жителям цих регіонів. Мешканці Сумщини проходитимуть курс лікування безкоштовно. Їм більше не доведеться шукати високоточні технології у приватних клініках столиці чи закордоння”, – наголосив голова Сумської обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО.

Від онкологічних захворювань у 2021 році на Сумщині померли 2295 людей. Це третя причина смерті людей в області

Нагадаємо, у липні 2020 р. була відкрита оновлена і повністю відремонтована поліклініка обласного онкодиспансеру.
На початку зими 2021 р. почалися роботи з повної реконструкції самого диспансеру. А вже у грудні почали монтувати сам прискорювач, запустити який планували до весни 2022. Але війна внесла свої корективи.

Фото СОВА