У липні поточного року на базі поліклініки КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5» відкрився міський сурдологопедичний центр.
Мета створення Центру – діагностика, лікування і профілактика отоневрологічних захворювань та реабілітація (слухопротезування) мешканців м. Суми.
У міському сурдологопедичному центрі організовано прийом спеціалістів: лікаря–отоларинголога (сурдолога), лікаря–невропатолога (отоневролога), логопеда, сурдопедагога (посада поки-що вакантна). До складу центру входить також кабінет для обстеження слуху (кабінет аудіометрії) і підбору слухових апаратів.
У центрі надається медична допомога дорослим пацієнтам. До завдань Центру також входить забезпечення дітей слуховими апаратами відповідно до показів.
Протягом 3 місяців роботи до Центру звернулось 3759 дорослих. З приводу захворювань проліковано 2458 осіб. Видано потребуючим 70 слухових апаратів. На чергу для забезпечення слуховими апаратами за рахунок цільових коштів взято 21 особу.
У міському сурдологопедичному центрі надається консультативно – діагностична та лікувально – профілактична допомога хворим з дефектами слуху та мовлення із застосуванням сучасних методів обстеження та реабілітації. Проводиться реабілітація осіб з порушеннями слуху і мовлення, включаючи консервативні методи лікування, сурдологопедичну та соціальну реабілітацію.
Завданням Центру є також відбір та вчасне направлення в отоларингологічне відділення (стаціонар) хворих з гострою ЛОР–патологією, сенсоневральною приглухуватістю, а також для сануючих, слухозберігаючих і слухополіпшуючих операцій.
Важливою функцією Центру є вивчення потреб і участь у розподілі слухових апаратів, медикаментів, діагностичної, лікувальної і звукопосилюючої апаратури та обладнання, контроль за їх використанням, організація обліку хворих з приглухуватістю та їх динамічне спостереження і забезпечення слуховими апаратами за рахунок цільових коштів.
Сурдологопедичний центр повинен розробляти заходи, спрямовані на підвищення якості надання медичної допомоги, зменшення захворюваності при патології органу слуху, впровадження в практику нових методів діагностики і лікування. Він буде співпрацювати з науковцями, закладами народної освіти, соціального забезпечення та Українським товариством глухих