Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах з’явився новий арт-об’єкт (Фото)

419

Завершено реалізацію проекту «Громадянська освіта молоді через створення об’єктів вуличного мистецтва», який отримав фінансову підтримку з бюджету Сумської міської ТГ як переможець минулорічного конкурсу проєктів, поданих інститутами громадянського суспільства.

Втілювали його у життя ГО «Бюро Арт» спільно з вихованцями, батьками Сумської спеціалізованої школи та художником Михайлом ТЮТЮНИКОМ (США, стипендіат програми Фулбрайт в Україні, фахівець з Сommunity public art)

Траплялося, жоден не вірив, що цей проєкт буде реалізованим – з причини карантинних обмежень американський художник Михайло Тютюник міг не зустрітися зі школярами. Школярі Сумської спеціальної школи могли не справитись із завданням – сформувати концепцію власного життя і втілити у візуальний образ. Нарешті, проєкт міг бути не реалізованим з причини грудневих морозів – як малювати на стіні, коли на вулиці – мінус десять?

«Але всі перешкоди зникали одна за одною, тому, що ми мали величезне прагнення розповісти всьому місту про світ цих дітей, переконати всіх дорослих, що діти спеціальної школи, хоч і мають інвалідності, але здатні втілювати такі ж самі проєкти, як і діти звичайних шкіл. Ми хотіли заявити людям, які живуть поряд зі школою, що діти, які тут навчаються, мають такі ж мрії, як і інші. Нарешті, ми хотіли показати, що ці мрії збуваються!», – розповів керівник проєкту Вадим ДУБОДЄЛОВ.

«Жодна деталь малюнка не була вигадана художником – кожен образ був намальований кимось із учнів. Берегиня, яка захищає дітей, книжка як спосіб піднятися суспільними сходинками, дім і корівка – як символи спокійного й затишного майбутнього, корабель і пальми, як бажання вирушити в мандри, кіт – як пам’ятний похід дітлахів до притулку тварин, ровер – як підліткова мрія… Все має значення, все зроблено ними!», – поділилася враженнями арт-куратор проєкту Римма МИЛЕНКОВА.

«Діти відстоювали власні думки, ескізи коригувалися, робота кипіла! Розфарбовували не тільки школярі, але й батьки! І маємо результат: школа має власний символ. Не формальний, а справжній, народжений у серцях. ГО «Бюро Арт» поєднала роботу над муралом з онлайн зустрічами – і проєкт успішно реалізувався у сучасному форматі», – розповіла керівник закладу Валентина СЛЮСАРЕНКО.