Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах визначилися з місцями для купання

344

Визначати місця для купання мають місцеві органи влади. Цього року, на відміну від попередніх, визначено два офіційних місця для купання. “Це міський пляж в районі парку Кожедуба і пляж біля озера Чеха. Взагалі по області таких визначених місць для купання є вісім”, – повідомив речник ДСНС у Сумській області Олег СТРІЛКА.
Водолази обстежили два місця для купання у Сумах, підтвердив старшина водолазної станції міської рятувально-водолазної служби Валерій МАРКОВ: “Наразі обстежено озеро Чеха, близько 8 500 квадратних метрів загальної площі, там, де можна купатися. І пляж у міському парку – т.з. Студяга. Близько 4 000 квадратних метрів. Це не жорстко визначені місця, а там, де людям подобається купатися”.
Загалом на території Сумщини визначено 10 місць для купання. Водолази звертаються до відпочиваючих з проханням не засмічувати дно річки, адже це становить загрозу для самих же відпочиваючих: “Ми дістаємо з дна банки, склянки, пляшки биті, банки консервні, цеглу, шматки асфальту”.
Також спеціаліст просить купатися відповідально, адже лише протягом останнього тижня по області з води дістали тіла трьох потопельників: “Один в суботу, 1965 року народження, у Чернеччині. Місце там гарно облаштоване, сидів чоловік рибу ловив. Впав у воду і все. У неділю у районі бази відпочинку “Робінзон” вийняли тіло студента, який два тижні тому пропав”. Ще один чоловік загинув на воді в районі с.Ворожба Лебединської ОТГ. 11 червня 2024 р. о 14:20 після проведення водолазно-пошукових робіт водолазами Сумської міської рятувально-водолазної служби на р.Псел було знайдено та піднято на поверхню тіло загиблого чоловіка 1981 р. н.. Він був мешканцем с. Ворожба.
Старшина Сумської міської рятувально-водолазної служби Валерій Марков закликає мешканців області, відпочиваючи біля водойм, пам’ятати, що вода не пробачає необачності, і просить не нехтувати правилами безпеки. З початку 2024 р. на водних об’єктах Сумщини сталося 15 надзвичайних подій, у яких 11 людей загинули, четверо травмувалися. Таку статистику дає ДСНС України у Сумській області.
А по країні, повідомляють у ДСНС України, впродовж минулого тижня на воді загинуло23 людей, серед них четверо дітей. І це тільки початок літа. З початку року, констатують надзвичайники, вже 414 загиблих, у тому числі 26 дітей.

Ярослава Максимова, Панорама, №25-2024