Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах витратили понад 7 мільйонів гривень на ремонт підземного переходу

143
На капремонт підземного переходу біля фонтану “Садко” в центрі Сум пішло понад 7 млн грн. Користуватись ним почали напередодні Нового року. Втім, до кінця перехід ще не доробили

Потрапити до підземного переходу можна зі сторони парку Кожедуба та фонтану “Садко”. Третій вхід – з боку Харківського мосту поки закритий. У середині ремонт завершили. Додадуть підіймачі та поручні, розповів Суспільному.Суми директор міського департаменту інфраструктури Олександр Журба.Крім оновлення підлоги, стелі та освітлення, є тут відеокамери та охоронець.

Поки виконували ремонт і коригували проєкт, змінилися ціни на обладнання, розповів Олександр Журба.

“Тому, згідно з проєктно-кошторисною документацією, яку виграла підрядна організація по тендеру на 5,8 млн грн, зробили коригування. Ті види робіт, які вони не виконували, ми зробили допку на зменшення, а на цю остаточну суму, яка пішла в процесі здорожчання, ми провили по переговорній процедурі дозакупівлю аналогічних видів робіт”, – сказав він.

За даними аналітичної системи Дозорро, підприємству Рембудсервіс “Комфорт-П”, яке ремонтувало перехід, за виконані роботи сплатили понад 7 млн грн. Об’єкт, за словами Олександра Журби, не закінчений. Тут треба встановити поручні та підіймачі для людей з інвалідністю і дитячих візочків.

“Зараз підрядна організація замовила поручні, вони будуть до кінця лютого зроблені. Якщо погодні умови будуть дозволяти, вже будуть поставлені. І також ліфтове обладнання. Зараз вони ведуть перемовини з виробником”, – сказав Журба.

Раніше планували підйомник, який мала обслуговувати окрема людина. Зараз вирішили встановитиось такий ліфт, який працюватиме автоматично. Це вирішили спільно з представниками громадських організацій, у яких є люди з інвалідністю, розповів голова ГО “Рука допомоги” Олег Габ. “Прийшли до такого рішення, що більш зручними для користування будуть такі підйомні механізми. Тому що, крім людей з інвалідністю, є маломобільні групи населення, такі, як мами з візочками”, – сказав він.

Завершити облаштування підземного переходу планують до кінця березня, сказав Журба. Зараз готують документи, аби провести тендер на утримання об’єкта. Усього ремонтують підземний перехід з перервами – понад чотири роки.