Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах викрили схему зняття з військового обліку

4,643

Посадовець спеціалізованого медзакладу разом із кмітливим напарником торгував «білими квитками». Щоправда, щоб отримати удаваний діагноз, їхнім клієнтам доводилось ставати реальними пацієнтами психіатричної лікарні та проходити там номінальне лікування.

За даними слідства, житель м. Суми вирішив підзаробити, організувавши схему ухилення від мобілізації для бажаючих виїхати за межі країни. Реалізуючи задумане, він вступив у змову із завідувачем одного з відділень спеціалізованої лікарні, який складав медичні висновки про наявність в ухилянтів захворювань, які можуть стати підставою для визнання їх військово-лікарською комісією непридатним до військової служби та, як наслідок, дадуть змогу перетнути державний кордону України. Пакет документів для однієї особи підозрювані оцінили в 3000 доларів США.

Оперативники затримали ділків після отримання грошей в обмін на підроблені документи. Наразі фігурантам вручено підозри за організацію та сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 368 КК України, ч. 5 ст. 27/ч.1 ст. 368 КК України).

Рішенням суду медику обрано запобіжний у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, його пособник перебуває під домашнім арештом.