Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відкриється 5 заміських таборів

408

Цього року сумські школярі матимуть змогу відпочити в державних дитячих центрах, заміських закладах та пришкільних таборах.

Про проведення літньої оздоровчої кампанії дітей під час брифінгу розповіли заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО, начальник управління освіти та науки Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО та начальник управління соціально-трудових відносин департаменту соціального захисту населення Олена БУТОВА.

Першими літню відпочинкову кампанію розпочали пришкільні табори. Такі працюють із 15 червня по 6 липня. Для дітей організовано дворазове харчування. Відповідно до графіку роботи таборів, діти там перебувають шість годин.

«На сьогодні 2220 дітей відвідують пришкільні табори, якщо є бажаючі ми можемо їх прийняти, адже табори працюватимуть ще цілий тиждень», – повідомила Антоніна Данильченко.

А вже за кілька днів почнуть відкриватися заміські табори. За словами заступника міського голови, цього року планується провести оздоровлення дітей у п’яти таких: «Універ» (СумДУ), «Зоряний» (ПАТ «Сумихімпром»), «Зоряний» (КП «Шляхрембуд»), «Орлятко» (ПАТ «Сумбуд»), «Сонячний» (АТ «СЗ «Насосенергомаш»).

Роботу заміських оздоровчих таборів сплановано провести у три зміни. Завдання – оздоровити близько 3500 дітей.

Антоніна Данильченко зауважила, за кошти бюджету першочергово оздоровлюються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; діти, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО/ООС, бойових дій чи збройних конфліктів; діти з інвалідністю; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

З бюджету громади на літнє оздоровлення дітей пільгових категорій було спрямовано 2 млн 646 тис. грн на 377 путівок. На найближчій сесії планується виділення ще 2 млн грн.

«Діти пільгових категорій також перебувають на контролі в управлінні освіти і науки та дирекції шкіл, тому навіть, якщо батьки дитини не звернулись самі, управління разом з керівником закладу запропонують їм пройти оздоровлення і відпочити в заміському таборі. На червень ми не мали такої суми коштів, аби разом охопити оздоровленням всіх дітей пільгових категорій, однак у липні ми матимемо ці кошти і всі 100% дітей-пільговиків відпочинуть у таборах, і вже почнуть навчальний рік з новими силами», – сказала Віра Мотречко.

Якщо батьки мають бажання оздоровити дитину в одному з п’яти заміських таборів відпочинку, вони можуть звернутися до директорів закладів і придбати путівку. Повна вартість путівки за 21 день оздоровлення сягає від 8 тис. грн. Допомогти з придбанням путівки можуть профспілки підприємств і організацій.

Віра Мотречко висловила щиру подяку всім директорам дитячих таборів за оперативність в питанні підготовки їхніх закладів до відкриття оздоровчого сезону і наголосила, що попередньо тривала активна плідна підготовка – виконували ремонтні роботи, проводився благоустрій територій, комплектувався штат працівників.

Крім пришкільних і заміських таборів сумські школярі можуть оздоровитися у дитячих центрах «Молода гвардія» (м. Одеса) та «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця). Олена Бутова зауважила, що дані оздоровчі центри функціонують цілорічно. Безкоштовним оздоровленням можуть бути охоплені лише діти пільгових категорій.

У цьому році вартість путівок до дитячого оздоровчого центру «Артек» становить 13599,6 грн; до дитячого оздоровчого центру «Молода гвардія» – 12666,78 грн.

Зауважимо, рішенням виконавчого комітету створено міську комісію з питань організації оздоровлення, відпочинку й зайнятості дітей Сумської тергромади в літній період, яка наразі здійснює обстеження стану готовності заміських дитячих таборів.

Для реалізації права на відпочинок та оздоровлення дітей, батькам або особам, які їх замінюють необхідно звернутися до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» та заповнити бланк відповідної заяви, до якої додається копія документа, що посвідчує особу дитини, копії документів, які підтверджують пільговий статус дитини, завірені в установленому законодавством порядку або подані із пред’явленням оригіналів, нагороди чи відзнаки.

Отримати детальну інформацію чи роз’яснення з питань оздоровлення дітей можна за телефоном 78-71-45.