Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відкрився центр для постраждалих від домашнього насильства

1,014

Як зазначила директор Сумського міського центру соціальних служб Марія ВЕРТІЛЬ, створення такого центру стало можливим завдяки співпраці місцевої влади та за підтримки Представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні та виконавчого партнера “Інноваційно-соціальні рішення”. Анастасія КОЛОМІЄЦЬ, спеціалістка з протидії ҐЗН від Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, розповідає: “У Сумській області подібних сервісів небагато, спеціалізовані послуги для жертв ҐЗН мало де надаються. Суми сьогодні можуть стати прикладом для інших міст регіону, як розбудувати повну систему сервісів, які будуть надавати допомогу постраждалим від насильства”.

Денний центр має стати спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, насильства, зокрема сексуального, пов’язаного зі збройним конфліктом.
Тут окрім даху над головою, тепла і приміщення, де можна погріти їжу і випити гарячих напоїв, також можна буде отримати БЕЗОПЛАТНО індивідуальні консультації психолога для постраждалих і їхніх дітей, супровід фахівця із соціальної роботи.

Працівниці Сумського міського центру соціальних служб вже будують амбітні плани: продовжити співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, разом з міською владою готують пропозиції, аби взяти участь у конкурсі на виділення державної субвенції для створення кризової кімнати при Денному центрі, що надасть можливість короткострокового (до десяти діб) або цілодобового перебування постраждалим особам.

А на майбутнє – і створення притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що надасть можливість забезпечити місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб (до трьох місяців). Звернутися до Денного центру можуть як мешканки Сумської міської територіальної громади, так і постраждалі від ҐЗН внутрішньопереміщені особи.

Центр працює за адресою: вул. Харківська, 42. З понеділка по четвер до нього можна звернутися з 8 до 17:15, у п’ятницю – з 8 до 16:00.

Альона Касаткіна, Панорама, №23-2023