Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відкрили оновлене гінекологічне відділення

474

На проведення ремонтних робіт КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» з бюджету тергромади виділили 10,1 млн гривень. За ці кошти у жіночій консультації капітально відремонтували чотири поверхи, системи водопостачання та енергозабезпечення, опалення на третьому та четвертому поверхах, виконали капітальний ремонт (технічне переоснащення) систем пожежної сигналізації.

Директор КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» Ольга ЧИРВА розповіла, що відділення розраховане на 45 ліжок. На четвертому поверсі розмістили операційний блок, на третьому – допомагатимуть жінкам зберегти вагітність і лікуватимуть захворювання жіночої репродуктивної системи. Є палати з санітарними кімнатами, допоміжні приміщення, буфет. У коридорах – рециркулятори для знезараження приміщень.

«Сьогодні ми пропонуємо нашим пацієнткам увесь спектр лікування та оперативного втручання. Водночас вони себе відчувають, як і повинно бути – в комфорті, любові та турботі», – зазначила Ольга Чирва.

Також торік коштом бюджету Сумської міської територіальної громади для гінекологічного відділення придбали нове обладнання на суму 726,2 тис. грн.: гістероскопічну ендоопераційну систему, кардіодефибрилятор, оксигенератор, портативний пульсоксиметр, рециркулятор ультрафіолетовий. На поточний рік також заплановані закупівлі медичної техніки для КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», на що в бюджеті тергромади передбачили майже 6 млн гривень. Окрім покращення матеріально-технічної бази закладу, продовжуватимуть ремонт будівлі, але вже зовні.

Минулоріч у КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» у гінекологічному відділенні надали допомогу 1204 жінкам, прийняли 1695 пологів, допомогли з’явитися на світ 1698 малюкам.

Нагадаємо, Гінекологічне відділення КНП «Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» з 1978 року розташовувалось у будівлі, яка була зведена у 1886 році цукрозаводчиком Іваном Харитоненком і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Із січня 2021 року, після проведення ремонтних робіт у корпусі жіночої консультації, гінекологічне відділення розмістили там на третьому та четвертому поверхах.