Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відкрилася виставка польської фотографині (Фото)

198

У експозиції “Oh no, it’s a plastic” фотохудожниці Міли Овсієнко представлені 12 чорно-білих фотографій, на яких пластик виступає головною діючою особою. Виставка представлена на огляд у новій сумській галереї “Арт-простір на Театральній”.

“Ціль проєкту, перш за все, це збільшення свідомості людей, а власне, загострення уваги на темі екології. Пластик є всюди, ми оточені пластиком в повсякденному житті, ми доторкаємося, слухаємо, відчуваємо, взаємодіємо на всіх рівнях з цим матеріалом. Це все, що нас оточує, формує нас, свідомо чи несвідомо, і ми починаємо бути частиною середовища, в якому існуємо. Тому, створюючи цей проект, за головну ціль було обрано спонукання людини подумати, зробити вибір і почати з себе. Один пластиковий пакет з супермаркету в кінцевому результаті створює цілу купу сміття, яке буде ще довгі сторіччя нагадувати про себе. Тому подумай перед тим, як взяти той пакетик і купити пляшку води в пластиковій тарі. Вже є безліч альтернатив, які допоможуть зберегти те, що в нас є”, – так пояснює мету і меседж своїх робіт Міла Овсіенко.

АКТУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. Фотограф впевнена, що художник має спонукати людей до дії, підіймати у своїй творчості актуальні питання оточуючого життя

“Сьогодні художник, митець – це вже дещо більше, ніж просто знання і володіння техніками. Художник може не дуже добре малювати, але він має бути лідером думок, має бути дещо філософом, – вважає кураторка галереї Ірина Ганаза. – Він має спонукати людей замислитись, привернути увагу до тієї чи іншої проблеми”.
Міла – наша землячка, вона жила і навчалася у м. Суми. Декілька років тому переїхала на навчання до Польщі. Тепер після закінчення навчання викладає у Радомському технолого-гуманітарному університеті ім. К.Пуласького, Польща.
Виставка Oh no, it’s a plastic – це вже не перша експозиція Міли у рідному місті і не перша на тему пластику. Наприкінці 2019 р. мисткиня представляла сумчанам свій проєкт BREATH(IN).

Експозицію Oh no, it’s a plastic можна преглянути у “Арт-просторі на Театральній” ((Покровська площа, 5) до 8 жовтня.

Альона КАСАТКІНА
Панорама №39-2021