Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відбувся міський форум «Медична реформа 2020»

268

Актуальні питання підготовки до впровадження наступного етапу реформи охорони здоров’я, який має увійти в дію з квітня 2020 році обговорили на заході

У президії заходу – в.о. начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія ЛИСЕНКО, в.о начальнику відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО, заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ та директор КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Олександр ЄМЕЦЬ.

Як повідомили спікери, перший етап медичної реформи у місті Суми відбувся. Але такі докорінні зміни системи – тривалий та багатогранний процес, бо до них залучаються не лише медики, посадовці, а й пересічні громадяни – як безпосередні отримувачі медичних послуг.

В.о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО у своєму виступі відзначила, що важливо щоб запрацював один із ключових меседжів та механізмів реформи. А саме: «Гроші йдуть за пацієнтом», де втілюються три ідеї реформи: 1) Кошти платників податків виплачуються за РЕЗУЛЬТАТ роботи медзакладу; 2) З’являється ринок медичних послуг; 3) Вільний вибір пацієнта лікаря «первинки» медичного закладу (амбулаторного або стаціонарного), аптеки.

«Ми ставимо перед собою завдання вийти на належний рівень надання медичної допомоги. Адже нам необхідно буде конкурувати за пацієнта з приватними закладами, для цього потрібно, щоб галузь не просто функціонувала, а була передовою в питанні якості надання послуг», – сказала Олена Чумаченко та додала, що на 2020 рік заплановано виділити з міського бюджету 43700,6 тис. грн. на реалізацію заходів у галузі «Охорона здоров’я», у тому числі 21650 тис. грн. на придбання медичного обладнання та на проведення капітальних ремонтів, котрі покликані поліпшити умови перебування пацієнтів у лікувальних закладах.

Заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ відзначив, що перший етап реформи у Сумах був успішний. За його інформацією у місті покращується матеріально-технічна база лікувальних закладів.

Відзначила високий рівень матеріальної підтримки медичних установ міста і в.о. начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія ЛИСЕНКО. Вона додала, що реформування медичних закладів вторинного рівня без успішної реалізації змін на «первинці» неможливе і Суми впорались з цим завданням.

«Трансформація системи охорони здоров’я стосується кожного. Її мета – забезпечити всім громадянам рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був пацієнт. Добре, що необхідність усіх цих змін розуміє місцева влада і всіляко сприяє впровадженню реформи», – зауважила вона та оприлюднила рейтинг спроможності міських закладів здоров’я щодо готовності до впровадження наступного етапу реформи. Серед лідерів: КНП «Клінічна лікарня №5» та КНП «Центральна міська клінічна лікарня». Ці заклади мають 100% показник у вищезгаданому рейтингу.

Згідно порядку денного мав виступ з трибуни форуму директор КНП «Клінічна лікарня №5» СМР В’ячеслав ПЕТРЕНКО, але замість запланованої відео-презентації він у діалозі з в.о. начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надією ЛИСЕНКО загострив увагу присутніх на поточних проблемах: написанням бізнесових планів новостворених підприємств, співпраці із первинною ланкою, правильному затвердженню переліку платних медичних послуг та новому терміну «рівню складності пролікованого випадку».
Фото автора