Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відбувся медичний форум, присвячений впровадженню «вторинки»

231

24 вересня до Сум на дводенний стаді-тур прибули головні лікарі ЦРЛ та керівники громад з Дніпропетровської та Миколаївської областей. Вони разом з представниками медичної спільноти Сумщини обговорювали актуальні питання підготовки до впровадження наступного етапу реформи охорони здоров’я, який має увійти в дію в 2020 році.

Заявлена тема: “Основні виклики для органів місцевого самоврядування та медичних закладів вторинного/спеціалізованого рівня в контексті реформування сфери охорони здоров’я. Частина 2”.

Директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО представив головного спікера заходу Алісу МАКАРІХІНУ – експерта з питань реформи охорони здоров’я в Україні.

Пані Аліса також працює в асоціації органів місцевого самоврядування “Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізькоі області” і має загальну інформацію про стан реформування медичної галузі у різних регіонах України.

Аліса Макаріхіна:“З 1 січня 2020 року пацієнту гарантуватиметься від держави безкоштовний пакет медичних послуг, які надаються в закладах вторинного рівня. Кожен із нас матиме право самостійно обирати заклад, для цього у нього повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем та направлення від нього на вторинний рівень лікування. Пацієнти, у яких декларації немає, не зможуть пройти планове лікування та консультування зі спеціалістом. Екстрена допомога пацієнту надаватиметься в будь-якому випадку, незалежно від того, є угода з лікарем первинки чи ні».

У ході виступу експерт звернула увагу керівників медичних закладів на важливості системи звітності й моніторингу – це ключові моменти для отримання коштів для лікарень при укладанні договорів з НСЗУ.

Усі присутні мали можливість поставити питання експерту щодо проблемних аспектів з впровадження «вторинки». А саме: конструктивна співпраця із первинною ланкою, організація діяльності госпітальних округів, рівень заробітної плати лікарів, правильне затвердження переліку платних медичних послуг, рівень складності пролікованого випадку та багато-багато інших.

У ході дискусії була висловлена думка про те, що наразі, при перших кроках реформування вже окреслюється низка тенденцій. «Так, деякі лікарні будуть заробляти кошти й розвиватися, а інші можуть залишися без пацієнтів», – зазначила Аліса Макаріхіна.
У другий день навчання, 25 вересня делегації Дніпропетровської т а Миколаївської областей відвідали Сумську ЦРЛ, Тростянецьку ЦРЛ. До речі саме Тростянецька міська ОТГ однією з перших в Україні взяла собі на баланс як заклад вторинної/спеціалізованої охорони здоров’я і активно його розвиває, маючи конкретні стратегічні пріоритети.

Цей дводенний стаді-тур організований Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування, Програмою “U-LEAD з Європою”.