Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах триває утеплення шкіл (Фото)

235

Другий етап термомодернізації фасаду будівлі КУ «Сумська спеціалізована школа № 2 імені Д. Косаренка» майже завершено. На нього з міського бюджету виділено 1 млн 100 тис. грн., а Швейцарська Конфедерація надала допомогу у розмірі 630 тис. грн.

Заходи реалізуються в рамках проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в України», який підтримується Швейцарською Конфедерацією. Основна мета такого проєкту – підтримка міста у здійсненні активної енергетичної політики, підвищення енергоефективності, використання відновлювальних джерел енергії, скорочення викидів парникових газів та створення комфортних умов у закладах освіти.

«Протягом 2017-2019 років у школі № 2 працювали над утепленням будівлі закладу. Все починалося із заміни вікон, далі – утеплення фасаду. Ціль створити комфортні умови для здобувачів освіти та посилити роботи у напрямку енергозбереження будівель», – повідомила начальник управління освіти і науки Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО.

Цей освітній заклад утеплюється за технологією «вентильований фасад». Відповідно до умов впровадження проєкту передбачено, що місто Суми робить вклад для реалізації заходів за проєктом у розмірі 1 млн 100 тис. грн., а Швейцарська Конфедерація – у розмірі 630 тис. грн.

Очільник міста зазначив, що для початку «третьої черги термомодернізації» школи № 2 було подано відповідні заявки до донорських організацій. Проте, у разі відсутності грантового фінансування роботи завершуватимуть за кошти міського бюджету.

«Якщо ми не будемо відібрані у цьому році для участі у грантових проєктах, то на наступний рік ми все ж завершимо проєкт повністю, але за міські кошти», – повідомив Олександ Лисенко.

Наразі в 11 школах роботи з термомодернізації завершені повністю, по 23 об’єктах роботи тривають. На дев’ять об’єктів (садочки) оголошені тендери на проведення таких робіт. Участь у тендерних процедурах можуть брати усі бажаючі.