Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах тривають роботи по облаштуванню кабінету комп’ютерної томографії в обласному онкодиспансері

201

До Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру вже прибув комп’ютерний томограф «Revolution Maxima» та комплектуючі до нього, вартістю 17 млн грн.

Рік тому за ініціативи голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка розпочалася реконструкція, оновлення та оснащення онкодиспансеру. Першим етапом став демонтаж старих будівель та ремонт наявних корпусів. Другий етап – придбання та встановлення лінійного прискорювача. І зараз третій етап – купівля комп’ютерного томографа. Без нього лікування на лінійному прискорювачі неможливе.

У кабінетах, де буде функціонувати апарат, декілька місяців тривали ремонтні роботи, які вже на завершальному етапі. А днями встановлено двоє спеціальних рентгенозахисних свинцевих дверей та облаштовується спеціальне антипроменеве вікно між кабінетом лікаря і кімнатою, де, безпосередньо, розташований комп’ютерний томограф.

За словами директора закладу Володимира Шевченка, протирадіаційні свинцеві двері, вага яких близько тонни, захищають персонал лікарні та пацієнтів від зайвого впливу рентгенівських променів.

Окрім обладнання доводять до ладу приміщення. Так, буде повністю відремонтовано блок променевої терапії. Разом із фасадними, всі роботи планують завершити до кінця літа.

Планується, що перших пацієнтів зможуть обстежити вже в серпні.

За словами медиків комп’ютерний томограф не тільки виявляє пухлини, але й дозволяє диференціювати злоякісні новоутворення від доброякісних, а також оцінити стан та особливості первинної пухлини, визначити наявність та поширеність метастазів. На його основі зібрана унікальна система, яка дозволяє точно спланувати проведення лікування на лінійному прискорювачі.

За статистикою, діагноз «онкозахворювання» мають майже 40 тисяч жителів Сумщини, щороку додається 4,5 тисячі нових пацієнтів.