Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах скасували тендер на ремонт площі Незалежності

62

Мережі під майданом в центрі Сум згодилася реконструювати лише одна компанія. Новий тендер буде подаватись, якщо будуть кошти. Це вже після затвердження бюджету

Тендер на реконструкцію зовнішніх теплових мереж та мереж водовідведення на площі Незалежності в м. Суми 12 січня не відбувся через недостатню кількість учасників. На сайті системи Prozorro зазначено, що торги відмінені «через подання для участі в торгах менш як двох тендерних пропозицій».

«Позитивна новина, адже проводити реконструкцію інженерних мереж до проведення конкурсу на кращу концепцію реконструкції майдану Незалежності явно не “по фен шую”. Це все одно що оголосити тендер на заміну гудзиків на костюмі, якій згодом планують повністю перекроїти», – прокоментував подію в соцмережах архітектор Олег КРИВЦОВ.

Тендер 20 грудня 2021 року оголосив департамент інфраструктури міста Суми. Очікувана вартість робіт — 28 330 982 грн з ПДВ. За ці кошти переможець мав розібрати та демонтувати існуючи мережі та оновити їх до 30 листопада 2022 року. В умовах тендеру зазначено, що попередня оплата може здійснюватися у розмірі 30% від суми реального бюджетного фінансування. Кінцева оплата здійснюється протягом 30 робочих днів після закінчення Підрядником всіх передбачених договором робіт, але за умови наявності коштів у міському бюджеті.

Пропозицію щодо участі в тендері подало тільки ТОВ “Укрбуд-проєкт-реконструкція”. Підприємство запропонувало виконати роботи за 27 313 092,4 грн.

Нагадаємо, ще в липні минулого року голова Сумської ОДА Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ запропонував архітекторам подавати пропозиції щодо перетворення сірої та непривабливої пл. Незалежності у простір для відпочинку та окрасу міста.

“Новий тендер буде подаватись, якщо будуть кошти. Це вже після затвердження бюджету. Коли тепер будуть гроші, зараз не зрозуміло”, – Олександр Журба, директор департаменту інфраструктури

Дмитро Живицький бачить на цьому місці сквер, щоб замість сірих плит була зелена зона з деревами, лавками, а також місце для велосипедистів та скейтерів. Користувачі соцмереж досить скептично поставилися до цієї ідеї. Мовляв, є цільове призначення, і це транзитна зона.

«Від обіцянок та планів не відмовляємося. По площі Незалежності була задача департаменту містобудування та архітектури розробити умови для проведення конкурсу. Станом на сьогодні конкурсні умови розроблені. На цей час узгоджуємо склад конкурсної комісії й визначаємось з тим, будуть в її складі не місцеві фахівці чи треба все ж залучити людей, які знають місцевий контекст та проблематику… Конкурс – недешева річ: необхідні призи для переможців і учасників», – зазначив у грудні на зустрічі з журналістами Дмитро Живицький.

За його словами, у конкурсі мають брати участь фахівці з усіх регіонів. Бюджет проведення конкурсу коливається від 1 до 2 млн грн, і реалізація не така швидка, як здавалося спочатку. «Протягом січня визначимося зі складом комісії і оголосимо конкурс. Визначимося з джерелами фінансування. Можливо, це буде частково бюджетні, частково кошти меценатів та спонсорів», – зазначив він.
Фото автора