Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах родина інваліда упродовж місяця шукає захисту та правди (Фото)

946

У тихому куточку середмістя Сум відбувається конфлікт, який складно описати, а тим більше зрозуміти й вирішити. Мешканець Сум Максим ЛАПІН, який має інвалідність (1 гр. ДЦП, візочник, 37 років) звертається за допомогою до громадськості й просто до «ЛЮДЕЙ». Він, зокрема, пише на своїй сторінці у ФБ: «Я мешкаю у своїй приватизованій квартирі за адресою: вул. О. Шапаренка, буд.6, кв.6. Стосовно мене 23 листопада 2018 р. скоєні протиправні дії. А саме: групою осіб, серед яких, за свідченням сусідів, були гр.Середа В.В. та її чоловік Сергій. Вони пошкодили, а точніше вирізали та знищили трубопроводи, під’єднанні до моєї квартири. Ці мережі постачали до мого помешкання воду та забезпечували водовідведення й каналізацію. Нині пошкоджені труби знаходяться у підсобному приміщенні (кладовці), яким користується гр. Середа В.В.; при цьому на двері кладовки повішений замок для перешкоджання доступу. Через ці навмисні дії я не маю змоги користуватися своєю приватизованою квартирою і на теперішній час вимушений переїхати та мешкати до батьків».

Кореспондент «Панорами» побувала на місці подій у квартирі Максима Лапіна. Зазначимо, що його помешкання знаходиться у так званій «комуналці». Оскільки сину складно пересуватися, на зустріч прийшов батько Олександр Іванович. Старший Лапін пояснив ситуацію, показав від’єднані мережі. Також ми побачили новенький замок на дверях підсобного приміщення (кладовки). Олександр Іванович повідомив, що кладовку замкнули сусіди, і саме там відбувався цей злочин.

Також Лапін показав заяву до поліції, де ці події дільничний поліції В’ячеслав ВІТКАЛОВ кваліфікує як кримінальний злочин. Нині триває розслідування Ковпаківським відділом поліції. Цією кримінальною справою займається дільничний поліцейський Володимир ВОЛИНЕЦЬ.

Окрім вищезгаданої заяви родина Лапіних звернулася до усіх структур, котрі за своїми функціональними обов’язками покликані відновити комунікації та покарати групу осіб, що завдала шкоду. Олександр Іванович показав низку заяв із вхідними канцелярськими штемпелями.

Тобто звинуватити родину Лапіних в бездіяльності і непослідовністі складно, так само складно зрозуміти як працює система, а по факту зовсім не працює. Апріорі в подібних випадках має бути лише заява, яка активізує механізм з подальшим відпрацьованим алгоритмом законнних дій за участю міських комунальних структур та правоохоронних органів.

Знову звертаємося до цитати Максима у ФБ: “Заяви надіслані і в поліцію, і міському голові, і до міського департаменту інфраструктури, і в ЖЕК «Форекс плюс», але всі розводять руками і нічим не можуть (або не хочуть) допомогти”.

Після спілкування з Олександром Лапіним журналістка зателефонувала іншій стороні конфлікту — Вікторії СЕРЕДІ. Та повідомила, що не знає, хто пошкодив комунікації. На питання, як владнати конфліктну ситуацію, вона сказала, що немає своєї версії й сподівається, що судові інстанції поставлять усі крапки над “і”.

Редакція “Панорами” бере це питання під свій контроль. В наступній публікації ми проінформуємо про реакцію міських чиновників, які, можливо, візьмуть на себе функцію Діда Мороза та зроблять подарунок під ялинку Максиму Лапіну. Для цього лише треба знайти можливість відновити комунікації, щоб сумчанин зміг повернутися до свого помешкання.