Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах пройшли спортивно-інтеграційні ігри (Відео)

142

У Сумах відбувся забіг навколо озера Чеха, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. Це був перший етап вже Четвертих спортивно-інтеграційних ігор, які організовує спортивний клуб інвалідів «Фенікс».

Незважаючи на холоднечу і пронизливий вітер, в забігу взяли участь більше півсотні учасників, серед яких найстаршому – 81 рік, а наймолодшому — сім. Більшість пробігли дистанцію 3000 м (це відстань навколо озера), а дехто, зважаючи на свої негаразди зі здоров’ям, 200 чи 500 м.

Головною особливістю забігу було те, що у ньому разом з людьми з інвалідністю взяли участь знані спортсмени Сумщини, переможці багатьох міжнародних стартів. Зокрема, це призерка Олімпіади в Нагано біатлоністка Олена ПЕТРОВА, учасник олімпійських ігор легкоатлет Віталій БУТРИМ, чемпіони і призери всеукраїнських змагань з числа вихованців обласної ДЮСШ.

– Це не просто був спортивний захід, – сказав голова СКІ «Фенікс» Олександр Грінка. – У ньому більше соціального підтексту. Усі, хто у ньому взяв участь, яскраво продемонстрували, що обмежень у життя не повинно бути. Всі обмеження у нас у голові. Якщо ми їх самі викинемо зі своєї голови – автоматично почнуть зникати і обмеження навколо нас. У той час як дехто боїться вийти з домівки, плачеться і не знає, чим себе зайняти («бо я інвалід, мені важко, і я не можу»), ці люди прийшли і сказали насамперед собі: «Я можу, і я це зроблю!» Вони показали приклад усім, як треба любити життя і цінувати кожну його мить.

Нагадаємо, спортивно-інтеграційні ігри проводяться кожного року. У програмі – переважно рекреаційні турніри, в яких беруть участь люди з важкою формою інвалідності. Минулого року вони пройшли у форматі онлайн за участю спортсменів з України, Грузії і Латвії.

Григорій Санич
Панорама №49-2021