Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах проходить ювілейна виставка заслуженої майстрині народної творчості України

124

Виставка майстрині Надії Гудилко експонується у Сумському обласному художньому музеї ім. Онацького. У ювілейній експозиції представлені роботи майстрині, виконані у різних техніках.

“Ми раді зустрічати гостей на ювілейній виставці заслуженої майстрині народної творчості України Надії Гудилко. Хочеться сказати про майстриню, яка пропрацювала 25 років у Сумському художньому музеї. Це чверть століття, так? І вона художник-реставратор, вона працює зі старовинними тканинами ХІХ –початку ХХ століття. Але за цей час вона як художник реалізувала свій потенціал творчий”, – говорить Суспільному. Суми завідувачка відділу Сумського обласного художнього музею ім. Н.Онацького Ірина Яніна.

Серед чотирьох десятків зимового циклу робіт на виставці представлені витвори, виконані у різних стилях: декоративний живопис і розпис, витинання, новорічні дзвоники та ляльки. Останні пані Надія почала робити три роки тому. Майстриня говорить про найулюбленіші з них.

“”Надія”, вона на мене схожа, вона мені до вподоби. У центрі така собі також лялечка. “Василь”. У мене чоловік має ім’я Василь і козака я народила такого, який збирається до Меланки на святки і з ложкою вже напоготові. Ось Надія стоїть в центрі цієї композиції. Вона, кажуть, дуже схожа на мене. Вона в моєму: комірці, моєї шапочці”, – розповідає вона.

Виставку Надії Гудилко у Сумському художньому музеї сумчани та гості міста зможуть переглянути протягом найближчого місяця. Триватиме вона до 20-го січня.

Роботи Надії Гудилко – “Писанку” та “Птаха” – сумчани та гості міста можуть бачити біля Сумської обласної бібліотеки.