Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах проходить виставка пам’яті Дмитра Буйвала

100

Виставка-реквієм на честь загиблого у війні з росією сумського митця Дмитра Буйвала експонується у Сумській міській галереї

Дмитро Буйвал – багатогранна творча особистість, ініціатор та автор сумського стріт-арту – фаєршоу, вуличного театру живих скульптур, які вносили в буденне життя елементи свята та несподіваного дива. Ще був чоловіком, батьком. Мав справжні риси патріота, які реалізовувались у реальних справах без гучних декларацій. Дмитро пішов на війну і загинув, тож тепер день народження – день його світлої пам’яті.

В експозиції виставки 50 світлин, які відібрав зі свого архіву друг Дмитра, фотограф Юрій БОСИЙ. Тут можна побачити різного Дмитра Буйвала – живу скульптуру, кухаря, господаря, друга, чоловіка, гримера.

На відкриття завітали до сотні людей – друзі, колеги, рідні. Говорили, що Дмитро точно не хотів би, щоб його день народження зустрічали зі смутком, але все ж таки важко усвідомити, що такої людини тепер немає. Окрім особистих споминів відвідувачів, слід зазначити, що Дмитро Буйвал започаткував в Сумах вогняні містерії, ці фаєр-шоу надавали неповторний смак міським святковим заходам.

Перші живі скульптури почали з’являтись на сумських вулицях з 2013 року, радуючи і дивуючи людей, теж завдяки його енергії і таланту. Створена зусиллями Дмитра студія “Артіль Міф” продовжує цю справу по сьогодні.

Один зі студійців, Даніїл БАБУСЕНКО згадував про загиблого товариша: “Для мене Діма був другом, а інколи й батьком. В той час, коли він мені говорив якісь речі, я багато чого не розумів. Але зараз я згадую і розумію. Це надзвичайна людина, унікальна”. Дружина Наталія у своїх споминах назвала Дмитра “людиною без чорних кольорів”. А один із звичайних відвідувачів признався: “Шкодую, що не познайомився з Дмитром за життя. Він був десь неподалік, та ось не судилось потиснути руку”.

У червні 2022 року митець пішов добровольцем на захист України. 11 серпня 2023 року Дмитро загинув у бою під Куп’янськом. 20 вересня за рішенням сесії Сумської міської ради Дмитру Буйвалу надали звання «Почесний громадянин міста» посмертно.

Отже, галерея запрошує подивитись виставку і дізнатись більше про світлу людину, славного земляка. Виставка триватиме до 14 липня.