Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах проходить виставка народної творчості (Фото)

155

Талановита художниця, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ірина ДМИТРЕНКО представили у Сумах свої творчі роботи, виконані в різних художніх техніках.

Шанувальники українського декоративного мистецтва мають змогу переглянути нову експозицію у Відділі мистецтв Сумської наукової бібліотеки.

У експозиції «У народних традиціях» представлені зразки вишивки (в тому числі і на одязі), ткацтва і безліч матерчаних ляльок, прикрашених і вишивкою, і ткацтвом, які надають кожній з них індивідуальність і теплоту. Власне, в цьому і полягає головна народна традиція: будь-що-будь одухотворяти повсякденне життя, робити його красивіше і душевної.

Ірина Дмитренко закінчила СумДУ за спеціальністю «Обробка металів різанням, верстати та інструменти», 8 років пропрацювала конструктором у проектному інституті, але життя привело її до обробки м’якого матеріалу: тканини. Інженерна закваска стала в нагоді – Ірина не тільки сама легко освоює нові технології, але і вміє навчити інших: у Палаці дітей та юнацтва, де вона вела гурток ткацтва і ляльок, в Центрі денного перебування «Спільнота», де вона працює донині. Творчість і навчання нерозривно пов’язані. Не тільки тому, що, показуючи свої роботи, Ірина не забуває сказати про деякі з них, що зроблені вони разом з вихованцями, – сама робота в Центрі вимагає індивідуального, творчого підходу до навчання.