Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах почали робити сквер ім. Олександра Ємця

303

На території міської дитячої лікарні Святої Зінаїди почали розбивати сквер імені Олександра Ємця – колишнього головного лікаря цієї лікарні, який помер минулого року. Назву скверу присвоїли наприкінці минулого року рішенням депутатів міськради за ініціативи працівників закладу. Там планують встановити пам’ятник та облаштувати територію.

Сквер імені Олександра Ємця хочуть облаштувати на Троїцькій між корпусами дитячої лікарні. Раніше тут росли близько десятка дерев. Того тижня, під час підготовчих робіт їх спиляли, повідомляє Суспільне Суми.

Проєкт скверу розробляють у міському департаменті інфраструктури. Чому дерева не залишили розповів директор департаменту Олександр Журба.

“Ми, як уповноважений орган, зробили обстеження цих насаджень і видали акт на видалення. Там були каштани уже в незадовільному стані, деякі дерева там були пополам розчахнуті. Той ескізний проєкт, який зараз у роботі, у документації, там повністю заміна видового складу зелених насаджень. Там будуть тротуари, місця відпочинку. Зараз ми узгоджуємо або пам’ятник або меморіальну дошку в пам’ять Ємця”, – говорить Олександр Журба.

Зі слів Журби, скільки грошей з бюджету витратять на його зведення – поки не відомо. Зараз готують проєктно-кошторисну документацію.

Перші роботи – прокладання інженерних мереж для майбутнього освітлення, висадку дерев, кущів та облаштування тротуарної плитки – виконає благодійник. Меценат просив себе не називати – розповіла виконувачка обов’язків директорки дитячої лікарні

“Плануються зони відпочинку у сквері для студентів і для пацієнтів і відвідувачів даного закладу. Тим паче, що основна концепція даного скверу – це живий, незалежно від пори року теплий і зелений сквер. Тобто ми надавали такі пропозиції ландшафтному дизайнеру, щоб тут були зелені дерева, які лишаються зеленими увесь рік”, – говорить Вікторія Бугаєнко.

За словами Олександра Журби кінцевого терміну облаштування скверу поки не мають, але планують закінчити у 2021 році.