Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах побудують паркінг замість зеленої зони

466

Депутати Сумської міськради проголосували за надання дозволу будівельній компанії “Федорченко” на виготовлення документів на будівництво будинків на перетині вул. Чорновола та Першотравневої. Йдеться про пів гектара, де поруч є 5 інших 10-поверхівок. Мешканці зведених новобудов – проти, бо хочуть мати зону для відпочинку.

До сумських депутатів 12 травня прийшли мешканці будинку з Куликівської, 98. Поряд з їхнім будинком земельна ділянка у майже пів гектари, де планується будівництво. Вони – проти, повідомляє Суспільне. Суми.

“У нас склалась така ситуація, коли будується житловий масив, то інфраструктури біля нього немає, тобто будуються лише будинки. Конкретно по наших будинках у нас немає ні місць для відпочинку, ні майданчиків для занять спортом, ні внутрішньо квартального освітлення. Ми просимо посприяти у розв’язанні цього питання, тому що це дуже важливо, ми повинні думати, що ми залишимо нашим дітям”, – йдеться у звернення близько сотні людей з цього житлового масиву – “Афганський центр”.

Це звернення під час засідання міськради зачитала депутатка від фракції “Батьківщина” – Валентина Домінас.

“Забудова такого типу повинна мати місця для занять спортом та відпочинку, проте вони відсутні, але забудовник продовжує будівництво і ще планує прибудувати два багатоквартирних будинки та паркінг. Для такого житлового масиву і просимо зупинити цю забудову”, – зазначила депутатка Валентина Домінас.

“Нам надана інформація, що там буде багатоповерховий паркінг. Це одна ситуація, якщо його там не буде – буде прикро”, – додав сумський міський голова Олександр Лисенко..

На питання депутатів – про що саме йдеться? Головний архітектор міста Андрій Кривцов говорить, інформації у нього немає.

“Графічних матеріалів до цього проєкту рішення не було, тобто є бажання у забудовника обґрунтувати зменшення захисної зони, яка відповідно до 2019 року прийнятих будівельних норм може відраховуватися не від паркану, а від підприємства. Але ця територія – це половина житлової забудови, половина громадської”, – зазначив начальник міського управління архітектури та містобудування Андрій Кривцов.

У проєкті рішення, який виносили на сесію, йдеться про дозвіл будівельній компанії “Федорченко” розробляти проєкт землеустрою, щоб отримати земельну ділянку. Також йдеться про зміну її цільового призначення: з такого, де можна зводити об’єкти для підприємництва на суто житлове. Втім, як вказано в інформації Департаменту ресурсних платежів, згідно з планом зонування, який затвердили у 2013 році, ця територія знаходиться частково в торговельній зоні, частково в житловій і підпадає у межі санітарно-захисної зони від виробничого підприємства, бо поряд колишній завод “Селмі”, відтак житлова забудова заборонена.

“Там мова не йде. Там вже залитий фундамент під новий багатоповерховий будинок і тому, коли ми говоримо про те, що вже є невідповідність генеральному плану, коли ми говоримо про відсутність інфраструктури. Проте, на жаль, у депутатів переважають інші аргументи”, – говорить депутат Сумської міської ради від фракції “Європейська солідарність” Дмитро Лантушенко.

У підсумку голосування 25 із 38 присутніх депутатів рішення підтримали. За таке рішення були представники “Батьківщини”, “Слуги народу” та “Опозиційної платформи за життя”.

“Я перший раз почув, що з’явився забудовник, який запропонував збудувати багатоповерхову стоянку, в м. Харків вони недавно відкрили її. Для нас це нонсенс і я вважаю це щось позамежне, якщо ми отримаємо таку багатоповерхову стоянку, – коментує голова фракції “Опозиційна платформа за життя”Сумської міськради Ігор Перепека.

“Земля ця була виграна на аукціоні. Як нам пояснюють міський голова доповідав, буде збудована багаторівнева паркова, тому ми як би підтримали”, – сказав заступник голови фракції ВО “Батьківщина” Сумської міськради Олег Левченко.

“Є домовленість із забудовником, що там побудують майданчик для розміщення автомобілів, тому в нас це буде таке перше в Сумах. Можливість таку надають, тому ми вважаємо що це гарна можливість для нашого міста, адже дійсно там громадянам нікуди ставити автомобілі”, – вважає голова фракції “Слуга народу” Сумської міськради Ігор Кальченко.

“Ми не підтримували це питання, воно викликає багато суперечок, але ми вважаємо, що, по-перше, ми депутати маємо відстоювати інтереси людей, а не забудовників”, – говорить голова фракції “Сила і честь” Сумської міськради Ірина Купрейчик.

Право оренди на майже пів гектара землі будівельна компанія “Федорченко” отримала на аукціоні у липні 2020 року. Договір уклали на 10 років. Річна сума орендної плати складає майже 234 тисячі гривень. Всього території колишньої пустки – три гектари на яких планують збудувати сім десятиповерхівок, із них на травень 2021 року – п’ять збудовані. Всі – компанією Федорченко.

“Ця земельна ділянка поділена на дві зони. Зона Г6, де неможливо будувати житло, а є зона Ж3, Ж4. Значить будинки будуть розміщені на зоні Ж3,Ж4, ми не ставимо будинки на забороненій зоні. Це зона викидів від заводу колишнього Селмі. На цій зоні буде чотириповерховий паркінг. Щодо необхідності переводу землі, коли добудуються будинки, то ми комусь повинні передати громаді чи ОСББ цю земельну ділянку. Тому ми її об’єднали та перевели під будівництво. Містобудівними обмеженнями все одно будинки будуть на цій зоні Г6”, – розповів генеральний директор ТОВ “Будівельна виробничо-комерційна компанія “Федорченко” Дмитро Федорченко.