Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах планують оптимізувати перинатальний центр

1,621

Відбулося чергове виїзне засідання робочої групи щодо оптимізації КНП СОР «Обласний клінічний перинатальний центр».

Нагадаємо, аби зберегти заклад і не накопичувати борги через значне скорочення пацієнтів, депутати обласної ради створили робочу групу з метою вивчення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо забезпечення ефективної діяльності перинатального центру. 

Члени робочої групи – депутати обласної ради, директори обласних медичних закладів, керівники профільних департаментів ОДА обговорювали план оптимізації перинатального центру, фінансову складову закладу в умовах скорочення пологів, зменшення видатків тощо.

Директор перинатального центру Марина Кузьоменська доповіла про стан справ у закладі, заборгованість по зарплаті, пакетування НСЗУ та економічні прогнози на наступний рік.

Проблеми тут виникли через те, що наразі значно зменшилася кількість пологів. І якщо до війни цифра на рік складала майже 2 тисячі, то сьогодні вона – 400. Це впливає на фінансування від НСЗУ, а відтак виникає заборгованість по зарплаті і не вистачає коштів на оновлення закладу.

Перший заступник голови обласної ради Вадим Лисий наголошував, що попри проблеми у перинатальному центрі, завдання влади зберегти його. «Зараз потрібно сконцентрувати всі наші зусилля, щоб прорахувати недоліки, донести свою позицію до Міністерства охорони здоров’я, та виправити їх. Але однозначно зрозуміло, що ми не впораємося з фінансуванням закладу в умовах війни, якщо не проведемо оптимізацію, не скоротимо площі, не зменшимо кількість ліжок. Це завдання і нас, як органів влади й місцевого самоврядування, так, у першу чергу, й керівництва закладу», – акцентував Вадим Лисий.

Члени робочої групи згодні з тим, що юридичний статус перинатального центру має бути збережений, бо це не лише заклад зі своєю історією, а й тому, що тут надають вузькопрофільну допомогу «найскладнішим» породіллям з усіх районів Сумщини. Окрім цього, є впевненість у тому, що в Україні настане мир, і народжуваність знову виросте.

Утім, багато питань було й до керівництва закладу. Депутати говорили про можливе скорочення площ, впровадження нових медичних послуг. Бо наразі до розвитку медичної мережі треба підходити з позиції менеджера. Тобто очільник закладу має розуміти, що заробляти варто на медичних послугах, яких має бути якомога більше. Треба проводити ремонти, закуповувати нове обладнання. У зв’язку з цим було рекомендовано подавати запити на участь у проєктах щодо постачання обладнання від міжнародних гуманітарних організацій. Бо наразі Україні надається значна допомога від Заходу, в тому числі й перинатальним службам.

Члени робочої групи рекомендували керівнику перинатального центру до кінця поточного тижня надати чіткий покроковий план розвитку з економічними розрахунками. У ньому має бути прорахована необхідна кількість спеціалістів для нормального функціонування перинатального центру, прогнозоване фінансування на наступний рік, можливе скорочення кількості ліжок і видатків, аби зменшити навантаження на обласний бюджет, та графіки роботи виїзних бригад по території області.

Вже наступного тижня відбудеться чергове засідання робочої групи. Всі пропозиції будуть опрацьовані, а за необхідністю, направлені до НСЗУ та Міністерства охорони здоров’я України.