Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах планують бюджет на наступний рік

203

Минулого тижня у міській раді пройшло перше засідання робочої групи з питань розробки проєкту бюджету Сумської міської територіальної громади та організації розроблення проєкту Програми економічного та соціального розвитку на 2024 рік. Зустріч була більше організаційною, і стосувалася розгляду макроекономічних показників та орієнтовних соціальних стандартів на 2024–2026 рр.
Директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлана ЛИПОВА повідомила, що всі матеріали щодо формування проєкту бюджету направлені головним розпорядникам бюджетних коштів для опрацювання та використання в роботі.
«Цього року проєкт бюджету ми складаємо лише на один рік, і процедура його складання визначена статтею 75 Бюджетного Кодексу України, тобто прогноз середньострокового планування на 2025–2026 роки не складається, оскільки норма про відновлення прогнозування місцевих бюджетів набере чинності лише у 2024 році», – зазначила вона.

 

Майже по 100 тисяч грн на укриття у дев’яти багатоповерхівках міста затвердив виділити виконком СМР

До усіх структур, підприємств та організацій, які будуть отримувати та наповнювати бюджет Сумської міської територіальної громади, були направлені відповідні запити, на які вони мають дати відповідь до 12 жовтня. Після цього робоча група з планування бюджету збереться на друге засідання, де вже буде більш детально розглядати дохідну частину загального та спеціального фондів, тобто власні доходи (без урахування власних надходжень бюджетних установ та офіційних трансфертів). Формування бюджету дозволить посадовцям більш ефективно налагодити життєдіяльність обласного центру і спрогнозувати капітальні витрати.
А поки ж продовжується освоєння бюджету поточного 2023 р. Так, КП «Шляхрембуд» продовжує обслуговувати дорожньо-транспортну мережу міської ТГ і планує низку ремонтних робіт. Підприємство виграло тендери на поточний ремонт доріг по вул. ЗСУ (8,5 млн грн) та вул. І.Сірка (7,9 млн грн) в обласному центрі. Тут будуть відремонтовані найпроблемніші ділянки, які вже давно перебувають у вкрай незадовільному стані й викликають численні скарги з боку містян: по вул. ЗСУ це ділянка від пр. Лушпи до вул. Заливної, а по вул. І.Сірка – від пр. Лушпи до будинку №4 (район школи №30).
А за кошти, які виділила місту СОВА, а це майже 70 млн грн, буде виконано капремонт з впровадженням заходів комплексної термомодернізації та відновлення аварійних елементів будівлі, що виникли внаслідок збройної агресії рф, Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 23 «Золотий ключик» – 52 912,282 тис. грн; та реконструкція сталевих ділянок водоводу Д-500 мм, на яку додали ще 15 622,974 тис. грн.

 

Олена Миколаєнко, Панорама, №41-2023