Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах оновили механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус

114

У Сумах ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію продовжує різко погіршуватися. За останню добу виявлено 61 хворого. Загалом протягом минулого тижня захворіло 307 сумчан, що становить 62% від загальної кількості недужих по області.

Наразі на лікуванні перебувають 735 містян. Із 31 пацієнта, котрий лікується в стаціонарі КНП «Клінічна лікарня № 5», дев’ятеро перебувають на кисневій підтримці, один – на неінвазивній вентиляції легень, двоє – підключені до ШВЛ. Із 13 дітей, які лікуються у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», в однієї хворобу підтверджено, по решті медики чекають результатів ПЛР-дослідження.

Збільшилася кількість звернень до сімейних лікарів пацієнтів із ознаками пневмоній та значне перевантаження ліжкового фонду хворими з тяжким перебігом коронавірусної хвороби та її ускладнень. У зв’язку з цим сьогодні у КНП «Клінічна лікарня № 5» для хворих на коронавірусну хворобу розгортають 20 додаткових ліжок. Опрацьовується з Міністерством охорони здоров’я можливість відкриття для хворих на COVID-19 і КНП «Клінічна лікарня №4», повідомляє Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради.

Звертаємо увагу, що МОЗ оновило механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус. Перш за все, людина повинна звернутися до сімейного лікаря. Після консультації телефоном лікар вирішить, чи необхідна госпіталізація. Виїзд сімейного лікаря до пацієнта здійснюється за необхідності. Далі відбувається виклик мобільної бригади для забору зразків для тесту на COVID-19 та передавання зразків до лабораторії.

У разі підтвердження у хворого COVID-19, передбачено надання меддопомоги в амбулаторно-поліклінічних умовах зі спостереженням інфікованого. Пацієнту від моменту звернення до сімейного лікаря рекомендовано самоізолюватися до встановлення діагнозу.

Наголошуємо, що медична система надає допомогу в повному обсязі, але сумчани задля власної безпеки мають дотримуватись епідеміологічних правил.

Загалом, із початку проведення ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію, позитивний результат у Сумах зафіксувано у 1018 осіб: 955 дорослих у 63 дітей. Летальних випадків зареєстровано вісім. Одужало 275 осіб, що становить близько 27% від загальної кількості хворих.