Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах налічується майже 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб

324

Як повідомляє Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, кількість внутрішньо переміщених осіб, які прибувають до нашої громади для взяття їх на облік та оформлення державної виплати, не зменшується. Протягом минулого тижня взято на облік та видано відповідні довідки 346 громадянам (за час війни обліковано 13812 осіб, всього ж як внутрішньо переміщені особи на обліку перебуває 18377 осіб). Допомогу на проживання отримують 8737 громадян, нараховано її вже на 113,1 млн. гривень, у тому числі останнього робочого тижня сформовано та надано заявку на виплату допомоги 1029 переселенцям на 34,2 млн. гривень.

Збільшується і кількість власників житла, які тимчасово розміщують ВПО та надалі звертаються за оформленням відповідної грошової компенсації. Нагадуємо, власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію на покриття витрат та оплату житлово-комунальних послуг. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житло надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (людино-день), із дня їх розміщення: за кожен людино-день – 14,77 гривень.

Для оформлення компенсації за серпень документи прийнято від 278 власників житла. Працівниками департаменту перевірено факт розміщення внутрішньо переміщених осіб за даними адресами з виходом за місцем розміщення. В результаті, призначено компенсацію 266 власникам житла за розміщення 602 переселенців на загальну суму 244,1 тис. гривень, за 12 адресами розміщення ВПО не підтверджено.