Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах мітингували батьки юних спортсменів та тренери

293

У Сумах на площі Незалежності зібралися тренери спортивних шкіл та батьки, чиї діти займаються на стадіоні “Авангард”. Їм стало відомо, про проєкт рішення про передачу стадіону на баланс новоствореного комунального футбольного клубу “Суми”. Батьки стурбовані: чи зможуть після цього займатися їхні діти.

Нині на стадіоні тренуються легкоатлети та футболісти, повідомляє Суспільне.Суми.

Діана Гончаренко – кандидатка в майстри спорту з легкої атлетики. Готується до Чемпіонату України, який має відбутися в травні у Львові. Згадує, як прийшла до легкої атлетики.

“Я спочатку займалась професійно акробатикою, але коли в мене не дуже виходило, вирішила, що буду краще займатися чимось іншим. Мене віддала вчителька фізкультури на легку атлетику. Вона сказала, що в мене повинно вийти. В останні роки в мене добре виходить виступати на чемпіонатах України, призові місця, приблизно, перше-друге”, — каже вона.

Тренер Діани – Олександр Торяник, розповідає, як готуються до змагань в умовах карантину: “Нам пішли назустріч. Члени збірної команди та резерв збірної України можуть займатися безперешкодно. також — діти, які готуються на чемпіонати України, це по обласній дитячо-юнацькій спортивній школі. Їм теж дозволили тренуватися на цьому стадіоні, тому більш-менш без проблем”.

За його словами, в цій групі займається близько 40 дітей.

Борис Папушенко тренує найменших. Також через карантин заняття проводять тільки з тими, хто тренується перед змаганнями. Тренер “Спортивної школи В. Голубничого” Борис Папушенко готує Ксенію Марченко до виступу на першість України з багатоборства, яка має пройти у Чорноморську 14-15 травня.

“Вона в мене виграла в жовтні, в Тростянці, першість області з кросу серед спортивних шкіл. – Кор.: — На якій дистанції? – 500 м. У нас же 2009 рік народження. Сподіваємось, що щось покаже в майбутньому”, — говорить він.

Головний тренер муніципального футбольного клубу “Суми” Валерій Куценко готується до виходу спортсменів на полі. “У нас — 20 футболістів. Сьогодні — ігрове заняття, підготовка до завтрашнього матчу СК “Каховка”. Ми граємо в чемпіонаті аматорському”, — зазначив Куценко.
Батьки юних спортсменів та тренери мітингували у Сумах: у чому причина

На Площі Незалежності о 9.00 — час, коли мала початися сесія міськради, — зібралися батьки юних спортсменів та тренери. Всього — близько 40 людей.

“Виноситься проєкт рішення якого насправді іще ніхто не бачив: про передачу на баланс комунальному підприємству футбольного клубу “Суми”, яке нещодавно було створено, — інфраструктури стадіону “Авангард”. Батьки природно занепокоєні. Тому що ФК “Суми” — мильна бульбашка, яка створилася зовсім нещодавно”, — сказав батько вихованця комплексної дитячо-юнацької школи “Суми” Олександр Грінка.

“Перш за все хотіли, щоб поле залишилось у нейтрального балансоутримувача стадіону, тобто, “Спорту для всіх” — для того, щоб всі види спорту спокійно і гармонійно могли займатися своїми видами на стадіоні “Авангард”. Діти спортивної школи можуть залишитися, футболісти — взагалі поза межами цього футбольного поля. На сьогодні ми не знаємо, які плани, які завдання у ФК “Суми” і чи будемо ми співпрацювати. Найголовніше — який час нададуть на цьому футбольному полі і, взагалі, чи його нададуть”, — говорить директорка спортивної школи “Суми” Тетяна Литовцева.

“Плануємо зустрітися на території школи з представниками команди. До напрацьованого договору нададуть свої пропозиції і школа, і команда, щоб там були враховані всі ваші зауваження. Поки що, ніяких рішень на сесію, про передачу не виноситься. Питання міським головою знято”, — прокоментувала ситуацію заступниця міського голови Віра Мотречко.

Директор комунального міського центру “Спорт для всіх” Євген Гонтовенко, телефоном сказав: “Стадіон — на балансі міського центру, хоча в оперативному управлінні частина приміщень — у школи “Суми” і в “Школи Голубничого” легкої атлетики. Ну, а далі питання: як передавати. Якщо в погодинну оренду, я не бачу тут якоїсь особливої проблеми. Якщо в господарські відання, тоді, дійсно, можуть залишитися без стадіону діти. Питань немає по школах, питання тільки — по футбольному клубу, який зараз не має ні договору, нічого”.

Директор ФК “Суми” Артем Линник відмовився від коментарів телефоном, пославшись, що має відбутися зустріч з представниками батьківських комітетів, де всі спірні питання має бути вирішено.

На сьогодні на “Авангарді” відремонтовані тільки поле і частина приміщень. Трибуни для глядачів демонтовані.