Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах мешканці Хіммістечка живуть в ілюзії тепла

467

Майже дві доби жителі багатоповерхівок у районі Хіммістечка (вул. Серпнева,14, Римського-Корсакова, 18) сиділи з холодними батареями

23 січня 2019 року опалення квартир відновили, але о 15 годині біля будинку, що по Серпневій,14, екскаватор ще працював. Він вперто вгризався у промерзлу землю, зарівнював глибоку траншею, де крилася причина відключення – пошкоджені комунікації. Неподалік екскаватора робітники у фірмових теплих курках “Сумитеплоенерго” розводять руками – мовляв, так тут трапився порив теплотраси й вони змушені у холоднечу, у сніжну заметіль терміново ліквідовувати аварію.

Жителі будинку по-різному переживали квартирну холоднечу. Подружжя ГОНЧАРЕНКІВ живе на Серпневій, 14 на другому поверсі. У їх помешканні, як правило температура повітря 17 градусів, так званого тепла. Вони розповідають “Тому ми й не відразу помітили, що батареї зовсім стали холодними, бо раніше вони були ледь-ледь теплими. Але ж ми платимо як за гарячі й такий низький температурний режим ніяк не відбивається у платіжках за тепло. Наш однорічний син Коля, потребує активності, але у квартирі ми змушені його увесь час кутати, щоб не змерз й застудився». Літня сусідка Гончаренків з 7-го поверху пані Марія мешкає в однокімнатній квартирі та має свій рецепт порятунку від холоднечи. Вона ділиться: «У мене є велика пухова перина, дві ватяні ковдри й під боки пластикові пляшки з гарячою водою й тоді нормально, а зараз дали тепло й зовсім чудово, бо батареї аж шкварчать, до цього ніколи не були такими гарячими».

Й дійсно ми самі пересвідчилися – у під’їзді батареї такі гарячі, що руку не можна втримати. А от жителька сусіднього будинку, який знаходиться по вул. Римського-Корсакова, 18, Катерина ГРИЦЕНКО продовжує мерзнути разом зі своїми двома немовлятами. Сум’янка бідкається: «Я живу на 5-му поверсі. Вже не знаю як кутати й рятувати від холоду дітей – теплі колготи, шерстяні шкарпетки, штанці з начосом, кофтини та фліски. У дитячій кімнаті з включеним обігрівачем УФО лишень 17 градусів».

Ми поцікавилися у сум’янка, мовляв, а чи змінилася ситуація на краще після ремонту теплотраси. Вона відповіла: «Та ні – стало ще холодніше й у моїй квартирі, й у сусідів, наразі 15 градусів».

За коментарем ми звернулися до «Сумитеплоенерго» за телефоном 78-75-16, нас переключили на приймальню Надії ПОКУТНЬОЇ, заступника директора з капітального будівництва та ремонту. Секретарка пані Оксана занотувала адресу холодного будинку по вул. Римського-Корсакова, 18. Чекаємо на відповідь від «Сумитеплоенерго» та нової інформації, яку опублікуємо у наступному числі газети «Панорама».