Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах екстрено і позапланово “перекроїли” бюджет

4,862

Депутати Сумської міської ради під час позапланового засідання сесії знову перерозподіляли бюджет територіальної громади. Скликати обранців до зали засідань раніше, ніж це було заплановано, виявилося необхідним через те, що у місті виникли нагальні питання, які потребували реакції негайно. Це питання виділення грошових компенсацій жертвам і постраждалим після атаки дронів 3 липня.
Як виявилося, у обласному центрі матеріальну допомогу за загиблих від дій ворога містян, навіть тих, що загинули 7 березня 2022 р., ще не виплачено. Отже, рідні цих людей отримають з міського бюджету по 250 тис. грн  у якості матеріальної допомоги. Загалом, з бюджету громади на це виділено 7 млн грн.
Частина будинку, який постраждав від удару ворожого безпілотника, може бути відновлена. Зараз у другому під’їзді гостро стоїть питання ремонту покрівлі та відновлення вцілілих частин. На ці цілі виділено 15 мільйонів гривень.
“Ці кошти були розділені 50 на 50: це 7,5 мільйонів гривень на другий під’їзд і початкові роботи на третій під’їзд — це вже я думаю прогнозовано, і попередні висновки є експертів, що це буде розбір даної будівлі. Тому що там два поверхи повністю пошкоджені, а другий і третій після висновків, скоріш всього, буде визначений як такий, що не придатний для використання”, – констатував Олександр ЛИСЕНКО, голова Сумської МТГ.

 

Представники департаменту соцзахисту будуть повідомляти кожне господарство окремо про місце приймання і необхідні документи для оформлення зазначених допомог

Також ухвалено рішення щодо надання матеріальної допомоги постраждалим. За результатами актів обстеження вирішуватиметься сума виплат. Мешканці постраждалих домогосподарств, житло яких повністю зруйноване та непридатне для проживання, одноразово отримають 100 тис. грн, мешканці, житло яких частково зруйноване і непридатне для проживання – 75 тис. грн, мешканці, житло яких зазнало значних пошкоджень – 50 тис. грн, мешканці, житло яких  зазнало незначних пошкоджень, – 25 тис. грн.
За словами директорки департаменту соціального захисту населення Тетяни МАСІК, 32 постраждалих домогосподарства будуть отримувати щомісячну компенсацію на проживання. “Становитиме вона від 3,5 тис. грн до 6,5 тисяч на місяць, залежно від кількості осіб, які мешкали у квартирі, – уточнює посадовиця. – Зараз вона розрахована на піврічний термін, далі, рішенням виконавчого комітету, допомога подовжується”.
Зазначимо, усі перелічені цифри – це лише одноразова допомога від місцевої влади. Усі постраждалі також будуть отримувати усі передбачені українським законодавством державні виплати та компенсації.

Олена Миколаєнко, Панорама, №29-2023