Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах директорку медичного коледжу тимчасово відсторонили від посади

1,500

Ще влітку у соцмережах деякі сумчани звертали увагу правоохоронних органів на те, що в одному з навчальних закладів м. Суми, який має обласне підпорядкування, нібито відбуваються фінансові махінації з боку очільниці закладу. 9 березня 2023 р. ювенальними прокурорами Окружної прокуратури міста Суми повідомлено про підозру директорці одного з сумських коледжів, зловживання службовим становищем якої призвело до протиправного нарахування і виплати собі та працівникам заробітної плати та премій (ч. 2 ст. 364 КК України).
Як повідомляє пресслужба Сумської обласної прокуратури, жінці не лише повідомлено про підозру, а з 14 березня за рішенням суду її ще й відсторонено від займаної посади на 60 діб.
Зараз слідчі Сумського районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури проводять слідчі дії в рамках досудового розслідування. Директорці інкримінують понаднормове нарахування і виплату грошових коштів на суму 368 тис. 194 грн. Їх вона, нібито, нараховувала у березні-квітні 2022 р. 12 працівникам закладу освіти, хоча дані виплати не були передбачені чинним законодавством через призупинення освітнього процесу у зв’язку з воєнним станом. Окрім того, упродовж березня – серпня 2022 року керівнику закладу на підставі її ж наказів виплачувалися преміальні винагороди, до складу яких включені не передбачені законом виплати.
Як повідомив Суспільному.Суми голова Сумської обласної ради (у підпорядкування якої знаходиться даний освітній заклад) Віктор ФЕДОРЧЕНКО, мова йде про директорку Сумського медичного коледжу Сумської облради Олену БОРОВИК.
Станом на 16 березня 2023 р. обласна рада ще не призначила виконувача обов’язків директора медколеджу. “Я знаю, що планується апеляція. Зараз дав розпорядження управлінню коммайна розібратися з питанням”, — сказав Віктор Федорченко 15 березня.
На офіційній сторінці медколеджу у Фейсбук є відкритий лист на підтримку теперішньої очільниці навчального закладу: “…За офіційною інформацією, заробітна платня в.о. директора, премії, компенсації та інші виплати нараховувалися ВИКЛЮЧНО за калькуляцією укладеного із нею контракту, за погодженням із галузевим управлінням та наказами власника комунального закладу. Боровик О.Г. за весь період керівництва закладом завжди була із колективом, відстоювала його інтереси, боролася з корупцією та несправедливістю, на початок війни залишалася у коледжі, забезпечуючи його функціонування, організувала евакуацію студентів 9.03.2022 р. до Полтави. Має почесні нагороди та відзнаки за свою діяльність, довіру та повагу колективу…”
Нагадаємо, будь-яка особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Наташа Акулова, Панорама, №12-2023