Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах арештували частку компанії з російським слідом

4,748

У Сумах суд арештував майно ТОВ НВП «Насостехкомплект». Про це повідомляє 368.media. Компанія спеціалізується на виготовлення пневматичних та гідравлічних насосів — у тому числі для ядерних об’єктів. До початку збройної агресії товариство продавало продукцію російським та білоруським підприємствам.

Як інформує джерело, один із трьох власників підприємства — росіянин, який фактично і керував компанією. Більш того, він входить до директорського корпусу «Нижньоновгородської асоціації промисловців» та має зв’язки із новгородськими депутатами-“єдиноросами”.

Суд наклав арешт на 32% корпоративних прав товариства, а також на нежитлове приміщення, де знаходяться адмінкорпус, теплопункт та верстати. Наразі все арештоване передано до АРМА.

Оновлено

Директор ТОВ НВП «Насостехкомплект» Олександр Гулий опублікував у ФБ пост, у якому пояснив ситуацію навколо підприємства зі свого боку. За його словами, росіянин Сергій Ляшко не засновував підприємство, а лише придбав акції у 2007-му році. Здійснювати управління нижньоновгородець не міг, оскільки мав лише 32% акцій. Ба більше, з 2015-року пан Ляшко в Україні не був, а партнери, за їхніми словами, не бачились із ним і навіть не розмовляли телефоном.

Продажі продукції країнам митного союзу підприємець також підтвердив, однак акцентував увагу на тому, що здійснювалось це до військової агресії росії. “Ключовий момент – «ДО ПОЧАТКУ»… Майже всі промислові підприємства нашого міста це здійснювали ДО ПОЧАТКУ. Відкрито. По закону. Через державну митницю”, — пояснив пан Гулий.

За словами підприємця, суд дійсно наклав арешт на 32% активів товариства. “Це на те, що належало росіянину Ляшко. Законно чи не законно, але зрозуміло, — погоджується директор ТОВ. — Майно не конфісковане, а передане АРМА під управління. Сподіваємось, що АРМА Україні не ворог. Зміна власників мінімально вплине на нормальну роботу підприємства”.