Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У міській галереї у Сумах відкрилася перша виставка від початку війни

154

Виставка «Барви свободи. Сумщина» проходить у Сумській міській галереї. Це перша експозиція у стінах міської галереї від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. На виставці представлені обереги давнини та сьогодення, які ГО «СББ-Тил» збирали за весь час своєї діяльності.

Які ж вони, символи свободи, українського роду? Які барви оберегів українців від давнини до сьогодення? Писанки, як символ початку життя і розквіту, мотанки – символи добра і благополуччя, дідухи – символи духовності та пожертви, а ще вишиванки, рушники, витинанки…

Та з війною символізм цих речей змінився! Вишиванки стали бойовими, літери «ЗСУ» – перетворилися на символ боротьби, довіри та неймовірної любові, а жовто-блакить українського прапора закарбувалася назавжди у ДНК нашої Нації.

Виставка поєднує роботи визнаних майстринь Сумщини та дітей, показує їх бачення українських символів та створює єдину картину нерозривного зв’язку поколінь.
Організатором виставки є Громадська організація «Сумський бабський батальйон – Тил». Організація працює з 2014 року у напрямку забезпечення Збройних Сил України та сил Територіальної оборони маскувальними засобами, засобами особистого захисту. Безпосереднє спілкування з нашими воїнами і дало поштовх для організації даної виставки.

Сумчани та гості міста можуть ознайомитися з експонатами виставки до 9 жовтня включно.

Дана виставка по завершенню буде представлена у Польщі в місті Люблін. Тому завданням для всіх відвідувачів є долучитись до виплітання польського прапору, який організатори подарують друзям з Польщі. Своєю чергою в Любліні виплітатимуть прапор України, який потім повернеться у Суми.

Сумська міська галерея, вул. Соборна, 27. Часи роботи з 11 до 18.