Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Конотопі перший польський трамвай вийшов на лінію

689

У Конотопі сьогодні вийшов на лінію трамвай Konstal. Про це повідомив голова громади Артем Семеніхін. Очільник ТГ зазначив, що машини, хоч і не нові, однак були модернізовані ще в Польщі. Утім, для Варшави трамваї все ж застаріли та мали відправитись на металобрухт, поступившись корейським Hyundai. Однак натомість електротранспорт передали конотопцям — абсолютно безкоштовно, включно з доставкою.

Те, що для варшавців було застарілим, для конотопців стало ковтком свіжого повітря, адже ці трамваї виявились новішими та зручнішими за ті, що мали містяни. Так, поляки встановили у кабіні водія кондиціонер та крісло “Пілот”. Утім, для обслуговування конотопців трамваї ще не могли, адже не були розраховані на вітчизняну колію. За словами пана Семеніхіна, переобладнання першого вагона силами одного з місцевих підприємств вартувала 280 тис. грн. Надалі ця цифра має опуститися приблизно до 90 тисяч, а самі трамваї будуть перероблятися уже на КТУ. Також зазначається, що наступні вагони будуть переобладнувати швидше.


Нагадаємо, чеське місто Острава та польська столиця передали Конотопу 48 трамвайних вагонів марки Konstal та Tatra, а також близько 12-ти автобусів (два з них — так звані “гармошки”). Поки що невідомо, чи всі трамваї будуть переобладнані та вийдуть на лінії (чи, можливо, певні одиниці стануть донорами). Для порівняння, у Сумах на лініях працюють близько 40 тролейбусів та 14 автобусів.

На фото — варшавські трамваї під час передачі Конотопу