Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Суттєвий розвиток Сумської громади буде можливий лише після Перемоги

239

Начальник МВА повідомив, що дохідна частина за підрахунками становитиме 3,4 млрд грн, що на 12,3% менше за показники цього року. Це відбулося, зокрема, внаслідок вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО. Орієнтовні втрати через це склали близько 320 млн грн.

Обсяг дохідної частини бюджету СМТГ на 2024 рік (без офіційних трансфертів) обраховано у сумі 2,9 млрд грн, фінансовий ресурс збільшено на 4,7 млн грн або на 0,2% до затвердженого показника на 2023 рік.

Пріоритетом і надалі є фінансування оборони та безпеки, а також соціальний захист і соціальне забезпечення. На фінансування потреб сектору безпеки та оборони попередньо передбачено 118,6 млн грн на період дії воєнного стану в Україні до 14 лютого. У разі його продовження, з метою забезпечення в повному обсязі потреби у видатках, планується залучення очікуваного вільного залишку коштів станом на 1 січня 2024 року в сумі майже 170 млн грн.

«Найперше зважатимемо на підтримку обороноздатності, стабільну роботу об’єктів критичної інфраструктури, соціальну підтримку військових і членів їхніх родин. Це те, що сьогодні надважливо. Тому, безперечно, видатки за цими напрямками будуть найбільшими й фінансуватимуться  першочергово», – зазначив Олексій Дрозденко.


Для соціальної підтримки українських захисників і захисниць, а також членів їхніх родин передбачено 92,1 млн грн. Це допомога на сплату за житлово-комунальні послуги,  а також на нарахування матеріальної допомоги. На ремонтні роботи в укриттях сумської громади наступного року планують спрямувати понад 100 млн грн і кошти вільного залишку – понад 70 млн грн.

Також при формуванні показників видаткової частини бюджету на 2024 рік, враховуючи можливості дохідної частини бюджету, забезпечено потребу в коштах бюджетних установ.

Однією з важливих ланок є галузь соціально-культурної сфери, на яку передбачено майже 2 млрд грн. Це видатки на: освіту – 1,5 млрд грн; охорону здоров’я – 119 млн грн; соцзахист – 225,5 млн грн; культуру – 40,3 млн грн; фізичну культуру і спорт – 85,6 млн грн. На інші галузеві видатки спрямують 693,4 млн грн та на ЖКГ – 273,5 млн грн.

 

Щодо бюджету розвитку, Олексій Дрозденко зазначив, що суттєвий розвиток громади буде можливий лише після Перемоги. Тому зменшено, зокрема, видатки на ЖКГ. Менше коштів передбачено на ремонт та утримання доріг. Бюджет розвитку, повідомив Олексій Дрозденко, в умовах воєнного часу доцільно скерувати на дообладнання укриттів. Що своєю чергою сприятиме безпековій ситуації в громаді.

Запланували кошти й на підтримку КП «Міськводоканал» (30 млн грн) та КП «Електроавтотранс» (155,6 млн грн). Серед шляхів підвищення ефективності роботи цих підприємств Олексій Дрозденко назвав розв’язання питань з боржниками. Також керівництво МВА сподівається на підтримку європейських партнерів у оновленні автопарку перевізника та на будівництво сонячної електростанції для нього.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо наказу про аудит комунальних підприємств, Олексій Дрозденко зазначив, що це буде радше ревізія. За домовленістю з офісом Держаудитслужби в Сумській області, її проведуть безоплатно.

Щодо штатів Сумської МВА, її начальник повідомив, що наразі заповнена лише третина вакансій. Також є наміри внести зміни до штатного розпису та повноважень. Стосовно фінансування заробітної плати працівників міської військової адміністрації  зауважив, що наявність вакансій у виконавчих органах міської ради, дозволяє обійтись без додаткових витрат на це.

Олексій Дрозденко повідомив журналістам, що видав учора наказ про робочу групу, яка займатиметься вивченням питання створення ліцею на базі школи № 12 і гімназії № 1. В її складі – фахівці міської ради, МВА та ОВА, представники педагогічних колективів і батьківської громадськості обох закладів, правник та представники прокуратури. За місяць робоча група має подати свої висновки.