Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сушка кофти

96
На Піку Світової Змови / Україна – Не Сінгапур / Курди Штурмують Польщу / Летимо У Безодню

Поки президент (?) сушить кофту після вправ у спортзалі та публікує в соцмережах світлину своєї задоволеної мармизи, Україна впевнено входить у світову трійку країн із найвищою смертністю від ковіду. У лікарнях не вистачає кисню, у лікарів – сил, у людей – здорового глузду. Ковід поділив людей не тільки на вакцинованих і невакцинованих, але і на тих, хто вірить у всесвітню змову, і тих, хто – ні. І чим далі, тим радикальнішим стає протистояння.

Насправді це навіть добре, що в Україні противники вакцинації вголос заявили про себе. Їх можна побачити/послухати і зробити певні висновки. І можливо, послухавши і побачивши, багато з тих, хто сумнівався, піде і вакцинується. Бо важко придумати реклами для вакцинації кращої, ніж мітинги українських противників вакцинації.

Ми живемо в демократичній країні (принаймні, поки що), тож кожен має право на власну думку. І запитання, що виникають про методи, якими не гребує держава, стикаючи людей лобами.

Ще на початку епідемії, як ви пам’ятаєте, оголосили, що в разі неможливості дистанційної роботи співробітник може взяти відпустку за власний рахунок. Щоправда, як провести цю «відпустку за власний рахунок» юридично, ніхто не подумав і відповідних законодавчих актів не видав. Тепер із 8 листопада
невакцинованих громадян вимагають звільняти. Державні установи за два тижні видали відповідні накази і ознайомили з ними співробітників. Ті поставили підписи. А що далі? А далі на підставі цих наказів ці люди не можуть вийти на роботу. По факту громадян позбавляють конституційного права на працю, але держава знову ніяк начебто не замішана в цій історії. Бо вся відповідальність покладена на керівників установ, директорів та приватних підприємців, які змушені звільняти людей фактично безпідставно. Але в чому парадокс? У тому, що вакциновані так само інфікують людей, як і невакциновані. Кого тоді рятують такі міри? Висновок пречудовий насправді: людей звільняють на підставі їх особистих медичних показників заради того, щоб врятувати їх же від тяжкої хвороби. А вони, бач, не хочуть рятуватися.

Зрозуміло, що нація, що покладається в питаннях безпеки на дорозі більше на іконки в автомобілі, ніж на пристебнутий пасок, приречена носити маски на шиї і бити рекорди смертності в часи пандемій. Але давайте ми у таких своїх висновках не будемо зупинятися і підемо далі. І чесно скажемо: ми світлого майбутнього не заслуговуємо. І темного також. А безалкогольне у нас, хоч пиво, хоч майбутнє – непопулярне. Не можна з Середньовіччя одразу стрибнути у ХХІ століття, з Третього світу – одразу в Перший без зміни поглядів на навколишній світ. Сингапур, що якраз і зміг так чудесно стрибнути, першим чином у внутрішній політиці працював якраз над зміною свідомості громадян. Цивілізація, культура, традиція. Так, конфуціанська традиція там лежить в основі модерних змін. Але є одне «але». Там з 50-х рр. ХХ ст. при владі одна партія – більш того, одна родина. До речі, перших посадили там до в’язниць ісламських радикалів і комуністів.

Коронавірус – це горе. Горе, що можна здолати. Але є у нас і біда. І рухає та біда в бік наших кордонів знову потроху. Та так рухає цікаво, що розвідка США попередила союзників у Європі про небезпеку вторгнення в Україну. А директор ЦРУ провів дві важкі доби в Кремлі у перемовинах. Натомість наші «чемпіони Європи» зберігають воістину олімпійський спокій: «Та все нормально, пацани. Ми нічо не бачимо! Все тихо, без паніки!» Просто серце радіє за нашу розвідку: американці – бачать, панікують, смикаються, а наші – ні, сидять рівно ще й заяви роблять. Мовляв, ми не розуміємо, з якою метою наші американські партнери займаються дезінформацією!

Знаєте, це за рівнем хамства перевищує навіть убогу фразу Зеленського: «Містере Байден, чому ми ще досі не в НАТО?!»

А тим часом тисячі нелегальних мігрантів під прикриттям білоруських поліцейських та військових штурмують стіну на кордоні з Польщею. У прикордонних регіонах введений особливий стан, де-інде вже лунають постріли. Звідки взялися ці натовпи курдів у центрі Східної Європи? З Росії, звісно ж. Основна маса – це курди. Яким чином стільки курдів перетнули тисячі кілометрів по території РФ і не були затримані? Зрозуміло, що Польща наразі має справу з спланованою провокацією, і, очевидно, до перших снігів та морозів ця ситуація буде розв’язана. Курди підуть на штурм, недарма ж на ноги піднята вся місцева самооборона і залучено 12 тисяч солдат регулярної армії. Завтра ці або інші курди, до речі, можуть рушити і в наш бік. Чому ні?
Навіщо це Росії?

Очевидно, всі ці події потрібно розглядати в комплексі. Все почалося з угоди між США та РФ щодо «Північного потоку-2». Стрімко зросли ціни на газ у Європі, а тепер і в Україні вони піднялися до небачених висот. На нас, напевне, чекає стрімке подорожчання всіх товарів та послуг. На скільки відсотків, сказати не берусь, але впевнений, що власники сумських магазинів та інших бізнесів схопляться за серце, як тільки порахують ціну, що доведеться заплатити за опалення цієї зими. Вугілля також обмаль, і Росія не видала лімітів російським шахтам Ахметова на експорт до України. Напевне, така ж доля спіткає і на мінеральні добрива, а це – неймовірно потужний удар по українським аграріям. Аграрії, до речі, приносять основну валютну виручку в скарбницю держави. Але вже навесні вони можуть стати неконкурентоспроможними, а восени – банкротами. Відповідно, земля дуже здешевшає.

Щоб прогноз не видавався прогнозом занадто апокаліптичним, скажу, що вже сьогодні кілька українських заводів через високу ціну на газ призупинили роботу, у тому числі й сумський Трубний, і Машинобудівний, який тільки-но отримав перші результати нового менеджменту, набрав людей, тобто з’явилася надія на відновлення.

Але ні.

Будьте пильними. До нових захоплюючих зустрічей. Радує, що є люди в країні, безтурботності яких можна позаздрити. Це я про Вас, Володимиру Олександровичу. Можна тільки позаздрити Вашій сухій кофті, так. І Вашому шефу Коломойському, якому тільки-но відвантажили державного газу на пару млрд дол., також можна позаздрити. Росія і Ізраїль – країни великі. В різному розумінні слова «великі», але і там, і там сховатися можна. Бо тепер у Вас тільки Ігор Валерійович і залишився в оточенні. Тобто тільки він Вас і оточив.