Сумську обласну інфекційну лікарню об’єднали з шкірно-венерологічним диспансером. Новий медзаклад отримав назву Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені Зіновія Красовицького
Обласну інфекційну лікарню реорганізовано. Нагадаємо, що наприкінці листопада минулого року деякі ЗМІ та користувачі соціальних мереж поширювали інформацію щодо нібито закриття медзакладу. Тоді нині колишня очільниця інфекційної лікарні Ірина ТРОЦЬКА спростувала емоційні висловлювання сумчан і запевнила, що лікарня залишається і її назва також буде збережена.
Через місяць на сесії Сумської обласної ради від 20.12.2019 р. депутати вирішили «…з метою формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я, які надають третинну допомогу, більш раціонального використання коштів обласного бюджету – припинити юридичну особу – комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумська обласна інфекційна клінічна лікарня імені З.Й.Красовицького» шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Сумський обласний шкiрно-венерологiчний диспансер». Правонаступником майна, майнових прав та обов’язків став шкiрно-венерологiчний диспансер. Процес реорганізації має завершитися за півроку. Лікарня, що з’явиться після поглинання одного закладу іншим, матиме назву Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені Зіновія Красовицького.
Чого чекати?
Нагадаємо, що у квітні 2020 р. в Україні обіцяють запустити Програму медичних гарантій (ПМГ), яку реалізує Національна служба здоров’я України.
Поки що колишні інфекційна лікарня та шкірно-венерологічний диспансер залишаються у своїх приміщеннях
За інформацією МОЗ, вона включає в себе шість видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів. Це означає, що з квітня 2020 р. принцип «гроші йдуть за пацієнтом» має запрацювати на всіх рівнях медичної допомоги.
За словами колишньої очільниці інфекційної лікарні Ірини ТРОЦЬКОЇ, у минулому році лікарня отримала 17 млн грн. державної субвенції, але відтепер медзаклад має заробляти кошти самостійно. Основна оплата медичної допомоги буде здійснюватися за рахунок Національної служби здоров’я України після підписання договору. «Сподіваюсь, що реорганізація піде на користь обом закладам і ми посилимо нашу матеріально-технічну базу», – коментує Ірина Троцька. Для підвищення власної конкурентоспроможності лікарня планує надавати нові медичні послуги.
Директор обласного шкірно-венерологічного диспансеру Юрій БУДНІКОВ пояснив, що на даний час процес реорганізації лише розпочинається. «Але можу запевнити, що будуть здійснені всі можливі кроки для того, щоб і пацієнти обох закладів, і медперсонал не відчули незручностей. Після об’єднання потенціал обох лікарень буде використовуватися максимально ефективно. З метою покращення послуг на базі інфекційної лікарі буде відкрито дерматологічне відділення, де зможуть проходити лікування пацієнти відповідного профілю. Дермато-венерологічна допомога центру буде надаватися за адресою існуючого закладу.
Також в новому центрі з’явиться нове відділення паліативної допомоги. На жаль, існуюча модель реформування передбачає скорочення персоналу закладів. Близько 30% працівників очікує звільнення. Посада головного лікаря ліквідовується, очільниця інфекційної лікарні Ірина Троцька стає заступником директора з медичної частини», – розповів Юрій Будніков.
Ксенія Соболєва
Панорама №4-2020