Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сумську міськраду зобов`язали реставрувати скульптури Арістіда Круазі

211

Попередньо на це потрібно більше 5 мільйонів гривеньДепартамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради замовив оцінку вказаних пам’яток, розповів директор департаменту Юрій Клименко

Скульптури “Два янголи” та “Голгофа” роботи француза Арістіда Круазі, які знаходяться на центральному цвинтарі Сум, – є пам’ятками національного значення. Це стало причиною звернення прокуратури до Мінкульту з листом про необхідність їхнього збереження. Міністерство культури, у свою чергу, зобов’язало міську раду реставрувати скульптури, повідомляє Суспільне. Суми.

“У вересні нам прийшов лист про те, що перевірка ініційована, а у жовтні вже надійшла інформація, що за результатами проведеної перевірки контролюючим органом зобов’язано Сумську міську раду, у власності якої знаходяться ці пам’ятки культурного значення, укласти охоронні договори та провести реставраційні роботи. Звертались ми до Міністерства культури, оскільки ці пам’ятки включені до реєстру Національних пам’яток, це єдині пам’ятки в м. Суми подібні”, – розповів заступник начальника управління обласної прокуратури Олександр Макаров.

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради замовив оцінку вказаних пам’яток, розповів директор департаменту Юрій Клименко. “Оцінка первісна складає 5 млн 187 тис 314 грн і, відповідно до акту приймання-передачі основних засобів, даний об’єкт був 24 липня 2020 року переданий на баланс департаменту інфраструктури міста”, – сказав Клименко.